Korzystamy z cookies. Bez zmiany ustawień zgadzasz się na użycie plików cookie.

Repertuar Helios

Teatr im. J. Osterwy

 

Gajewski za Działoszyńskiego. Policja będzie miała nowego komendanta głównego

Komendant Główny Policji Marek Działoszyński  odchodzi ze stanowiska. Minister Spraw Wewnętrznych Teresa Piotrowska przyjęła rezygnację. Nowym Komendantem Głównym ma zostać nadinsp. Krzysztof Gajewski. Do tej pory był on pierwszym zastępcą Marka Działoszyńskiego.

Obecny szef KGP zajmuje swoje stanowisko od stycznia 2012 roku. Urodził się on w 1962 r. w Trzebiatowie na Pomorzu Zachodnim. Jest absolwentem wydziału prawa i administracji filii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Służbę rozpoczął w 1985 r. Pracował w różnych jednostkach, przechodząc wiele szczebli kariery zawodowej. Rozpoczynał od pracy patrolowej, później objął stanowisko inspektora operacyjno-dochodzeniowego, a od lutego 1991 r. był komendantem komisariatu w Skwierzynie. Od 1999 r. pełnił służbę w strukturach Biura Spraw Wewnętrznych KGP i w styczniu 2006 r. został dyrektorem tego biura. Szefem łódzkiej policji został 14 listopada 2008 r.

Przypomnijmy, że jest mocno związany z naszym miastem. Jego ojciec, pułkownik Wojska Polskiego, był znakomitym oficerem skwierzyńskiej Brygady i jego imię nosi jedna z ulic w Skwierzynie. A sam generał Marek Działoszyński jest Honorowym obywatelem Skwierzyny.

Gen. Działoszyński podczas otwarcia Komisariatu Policji w Skwierzynie

Komendant KGP (w środku) podczas otwarcia Komisariatu Policji w Skwierzynie

 

Aby dodać komentarz nie musisz się logować.
Redakcja portalu skwierzyna.eu nie odpowiada za treść komentarzy, publikujesz na własną opowiedzialność!

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment