Korzystamy z cookies. Bez zmiany ustawień zgadzasz się na użycie plików cookie.

Repertuar Helios

Teatr im. J. Osterwy

Wybory samorządowe 2024. Termin. Kogo wybiorą wyborcy?

Pamiętamy jeszcze  o wyborach w 2023 roku, a już trzeba przygotowywać i szykować siły do kolejnych, tym razem samorządowych, które (najprawdopodobniej) odbędą się 7 kwietnia.

Kogo wybierzemy do skwierzyńskiego samorządu?

Czy o mandaty radnych  powalczą  doświadczeni samorządowcy, którzy już dołożyli (jedni dłużej, drudzy krócej) swoją cegiełkę do rozwoju gminy? Prawdziwi nestorzy  mają już za sobą ćwierćwiecze pracy w radzie. Inni mają mniej stażu, ale również od kilku do  kilkudziesięciu lat.

Czy jednak zdecydują się  poddać ocenie mieszkańców nowi kandydaci? Jak twierdzą (ci bardziej doświadczeni) recepta, aby zostać dobrym radnym jest prosta. Sumienność i skuteczność w codziennej pracy na rzecz mieszkańców. Przygotowywanie się do posiedzeń komisji i do sesji, czyli czytanie i analizowanie dokumentów, a przede wszystkim stały kontakt z mieszkańcami i aktywne zainteresowanie sprawami miasta i gminy.

Wieść gminna niesie, że przygotowywane są już listy z dotychczasowymi, doświadczonymi kandydatami, ale też inne - z nazwiskami tych, którzy (w większości) po raz pierwszy zamierzają iść na służbę do ratusza.

W tych wyborach, wyborcy będą głosować, nie tylko na kandydatów na radnych rady miejskiej (organ stanowiący i kontrolny), ale także na burmistrza (organ wykonawczy).

Czy także w tym przypadku,  wyborcy będą chcieli obdarzyć  zaufaniem obecne władze czy wręcz przeciwnie? I tu także krążą różne informacje na ten temat. Jedna z nich mówi, że dojdzie do swoistej, ratuszowej roszady. Inne, że pojawią się nowi kandydaci na to odpowiedzialne stanowisko.

Bez względu na to, kto zostanie „wynajęty przez mieszkańców” do reprezentowania ich spraw, to będą musieli oni rzetelnie dbać o rozwój naszej małej Ojczyzny!

Od redakcji: zgodnie z Kodeksem wyborczym kampania wyborcza rozpoczyna się od dnia zarządzenia wyborów i wówczas zapraszamy wszystkie komitety wyborcze do współpracy z naszym portalem.

Aby dodać komentarz nie musisz się logować.
Redakcja portalu skwierzyna.eu nie odpowiada za treść komentarzy, publikujesz na własną opowiedzialność!

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment