Korzystamy z cookies. Bez zmiany ustawień zgadzasz się na użycie plików cookie.

Repertuar Helios

Teatr im. J. Osterwy

3 stycznia br. wpłynął do redakcji e-mail z informacją dotyczącą SIM KZN, który w całości publikujemy.
 
W dniu dzisiejszym (3 stycznia 2024 r.) Zarząd Krajowego Zasobu Nieruchomości (KZN) został odwołany - poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. Dodała, że list otwarty od pracowników KZN oskarżający zarząd o "skrajnie nieobyczajne zachowanie", zostanie skierowany do Prokuratora Generalnego. SIM-y bardzo krytykuje m.in. Bartosz Romowicz, poseł Polska 2050. Nazywa on je „stajnią Augiasza”.
Trzy lata temu został uruchomiony program Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych (SIM), a celem programu było zbudowanie jak największej liczby mieszkań. Niestety z informacji przekazanych przez szefową resortu wynika, że w czasie dotychczasowego działania SIM, został wybudowany jeden (!) blok liczący 40 mieszkań.
W Skwierzynie w 2021 roku została wyrażona zgoda na utworzenie Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej (SIM) „KZN - Nadwarciański” spółka z o.o. z udziałem Gminy Skwierzyna. W rejestrze (KRS 0000994904) zapisano Zarząd i Radę Nadzorczą, których członkowie otrzymują za udział w ich pracach wynagrodzenia. Od 30. 09. 2022 r. do dnia dzisiejszego – zasiada w RN, m.in. zastępca burmistrza Skwierzyny Wojciech Kowalewski.
Od redakcji. Chciałoby się krzyknąć (z radości), że będą wreszcie nowe mieszkania, ale wobec przedstawionych faktów - dotyczących Zarządu Krajowego Zasobu Nieruchomości (KZN) - czy na pewno? Pomimo wszystko, życzymy „KZN - Nadwarciański”, aby jednak wybudował jak największą liczbę mieszkań dla młodych rodzin, które nie mają zdolności kredytowej, ale są w stanie wynajmować mieszkanie z docelowym dojściem do jego własności. Dobrym symptomem jest, że minister Pełczyńska-Nałęcz oczekuje, że w ciągu trzech miesięcy otrzyma od nowego zarządu bardzo jasny plan, "jakie inwestycje, w jakim czasie, w jakich gminach i wobec jakich potrzeb, jeżeli chodzi o mieszkania, zostaną zrealizowane".
 
 

Aby dodać komentarz nie musisz się logować.
Redakcja portalu skwierzyna.eu nie odpowiada za treść komentarzy, publikujesz na własną opowiedzialność!

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment