Korzystamy z cookies. Bez zmiany ustawień zgadzasz się na użycie plików cookie.

Repertuar Helios

Teatr im. J. Osterwy

Śmierć to wydarzenie, o którym nie można nie powiadomić. W związku z tym sięga się po różne metody, które mają za zadanie rozpowszechnić informacje tak o zgonie, jak i o planowanym pogrzebie. Dzięki temu wszyscy mogą stawić się  i godnie uczcić cześć zmarłej osoby podczas uroczystości żałobnych.

Dużym ułatwieniem i godnym miejscem, aby powiesić  klepsydrę (lub widoczne na zdjęciu ogłoszenie), byłaby tablica informacyjna. Temat takiej tablicy – na cmentarzu komunalnym w Skwierzynie -  podejmowany jest przez mieszkańców od pewnego już czasu, ale jak widać  nieskutecznie.

W naszej kulturze istnieją specjalne formy, takie właśnie jak klepsydra, nekrolog, w których zawiera się najtrudniejsze słowa, dzięki którym znajdują one właściwy sobie wyraz. Tego sposobu powiadomienia nie powinno się zamieszczać – pisze przesyłający zdjęcie – na słupie ogrodzeniowym, a na przeznaczonej na ten cel tablicy.   Dalej czytamy w e-mailu, że zgodnie z zapisami ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych, utrzymanie cmentarzy komunalnych i zarządzanie nimi należy do właściwych wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, na których terenie cmentarz jest położony.

 Ze względu na zbliżające się uroczystości Wszystkich Świętych, byłoby dobrze – podkreśla, aby taką tablicę zamontować. Ponadto, można ją wykorzystać do umieszczenia czytelnego systemu informacji (np. plan cmentarza) ułatwiającej odwiedzającym poruszanie się i odnalezienie kwater, które ich interesują. Jest to szczególnie ważne dla osób, które odwiedzają cmentarz po raz pierwszy. 

Aby dodać komentarz nie musisz się logować.
Redakcja portalu skwierzyna.eu nie odpowiada za treść komentarzy, publikujesz na własną opowiedzialność!

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment