Korzystamy z cookies. Bez zmiany ustawień zgadzasz się na użycie plików cookie.

Repertuar Helios

Teatr im. J. Osterwy

Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI) zainicjowała w 2004 r. Komisja Europejska. Początkowo obchodzony tylko w Europie, łatwo przekroczył jej granice i od lat angażuje państwa z całego świata.  Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie lokalnym, jak i międzynarodowym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodzin, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

Tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 wypada we wtorek 7 lutego i koncentruje się wokół dialogu pod hasłem „Chcesz o tym porozmawiać?”

Jak wspierać bezpieczeństwo dzieci w Internecie?

„Chcesz o tym porozmawiać” to hasło tegorocznej edycji Dnia Bezpiecznego Internetu.

Dzień Bezpiecznego Internetu to międzynarodowy projekt, którego celem jest poszerzanie świadomości o negatywnych skutkach korzystania z internetu, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.

Od początku istnienia internetu dzieci są narażone na dostęp do nieodpowiednich dla nich treści. Strony internetowe zawierają przemoc, wulgaryzmy czy treści przeznaczone dla dorosłych. Poważnym zagrożeniem jest również kradzież danych osobowych czy kontakt z osobami, które nie mają wobec najmłodszych dobrych zamiarów. Edukacja na temat nawyków i bezpieczeństwa w internecie, ze szczególnym naciskiem na zagrożenia, jakie czyhają w cyfrowym świecie na dzieci, jest więc niezwykle ważna.

Inicjatorem DBI jest Komisja Europejska, a za organizację działań w Polsce odpowiada Polskie Centrum Programu Safer Internet (który tworzą NASK Państwowy Instytut Badawczy oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę).

Jak co roku organizatorzy zapraszają do udziału i wspólnego działania wszystkich, którzy mają kontakt z dziećmi i młodzieżą – rodziców, nauczycieli i wychowawców.

Przez cały luty organizowane są różnego rodzaju lokalne inicjatywy i projekty edukacyjne organizowane przez szkoły, biblioteki i inne instytucje, zaznajamiające najmłodszych z problematyką bezpieczeństwa online.

Więcej o inicjatywie pod linkiem:

https://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html

Aby dodać komentarz nie musisz się logować.
Redakcja portalu skwierzyna.eu nie odpowiada za treść komentarzy, publikujesz na własną opowiedzialność!

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment