Korzystamy z cookies. Bez zmiany ustawień zgadzasz się na użycie plików cookie.

Repertuar Helios

Teatr im. J. Osterwy

11-17 listopada 2022

38. GORZOWSKIE SPOTKANIA TEATRALNE

11 listopada 2022 godz. 19.00

„WRÓCI TEN CZAS”      Lwowski Kabaret Artystyczny „Czwarta Rano”

Występują: Tetiana Dżumak, Natalia Kuchar, Oksana Szulba, Wiktor Lafarowicz, Grigorij Skałozubow oraz Sławomir Gowin.

Lwowski Kabaret Artystyczny „Czwarta Rano” to polsko-ukraiński zespół artystów, występujący po polsku, działający od kilku lat we Lwowie. Twórczość lwowskich artystów adresowana jest do publiczności pragnącej zarówno się uśmiechnąć, jak też zamyślić czy uronić sentymentalną łzę.

Na występ w teatrze gorzowskim przygotowano program pod tytułem „Wróci ten czas”.
Będzie w nim dużo piosenki, wiersza i anegdoty. Prawdziwie lwowski kabaret musi i bawić, i wzruszać, sięgać po tematy frywolne, nie unikając trudniejszych emocji. Dlatego w repertuarze wieczoru humor graniczyć będzie z zadumą, żart z nostalgią, groteska ze wzruszeniem.
Zapanuje prawdziwie lwowska atmosfera.

Czas trwania: 90 minut (bez przerwy)

Bilety w cenie: 80 zł

_________________________________________________________________________

12 listopada 2022 godz. 19.00

„NIEOSTROŚĆ WIDZENIA”      Teatr Kwadrat, Warszawa

Autor: Remigiusz Grzela
Reżyseria: Wawrzyniec Kostrzewski

Występuje: Ewa Ziętek

            Ewa Ziętek staje przed publicznością w niezwykłym monodramie z okazji jubileuszu 50-lecia pracy scenicznej. Sztuka „Nieostrość widzenia” w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego według tekstu Remigiusza Grzeli jest historią życia Zofii Książek-Bregułowej – polskiej aktorki, poetki i łączniczki AK.

Opowiedziana z bliskiej perspektywy intymna historia Zofii splata się na scenie z zabarwioną humorem retrospekcją Ewy Ziętek na temat jej własnego życia. Widzowie stopniowo odkrywają kolejne etapy życia obu artystek, poznają ich motywacje, doświadczenia, refleksje. Co poświęciły, a co zyskały, oddając swoje życie scenie.

Czas trwania: 90 minut (bez przerwy)

Bilety w cenie: 130 zł

______________________________________________________________

13 listopada 2022 godz. 15.30, godz. 19.00         

„MAŁŻEŃSTWO DO POPRAWKI”    Teatr Kwadrat, Warszawa

Autor: Michael Engler
Reżyseria: Andrzej Nejman

Występują: Paweł Małaszyński, Agnieszka Sienkiewicz, Andrzej Andrzejewski, Ilona Chojnowska

Thomas jest  wziętym pisarzem kryminałów, i choć jego książki nie uchodzą za dzieła literatury, zarobił na nich fortunę. Vera, jego żona, zrezygnowała z życia zawodowego, by skupić się na karierze męża. Po 25 latach małżeństwa, kiedy on bawi się w najlepsze w towarzystwie kolejnych „asystentek”, ona wnosi pozew o rozwód.  Do akcji wkracza dwójka krwiożerczych prawników: Marcus i ostra jak brzytwa Arlette. Kiedy podczas omawiania warunków rozwodu dochodzi do nieszczęśliwego wypadku, Thomas zapada w śpiączkę, a po wybudzeniu częściowo traci pamięć. Jego ostatnie wspomnienia sięgają początków małżeństwa z Verą, gdy oboje mieli po 20 lat, a on był w niej szaleńczo zakochany. Postanawia odzyskać Verę
i rozpocząć z nią nowe życie. Pojednanie i  sielanka trwają do momentu, w którym Thomas nieoczekiwanie przypomni sobie prawdziwe okoliczności swojego wypadku…

Czas trwania: 135 minut (z przerwą)

 Bilety w cenie: 150 zł

                                                        ______________________________________________________________

14 listopada 2022 godz. 19.00

„BIAŁA BLUZKA”    Och Teatr, Warszawa

Reżyseria: Magda Umer

Występuje:  Krystyna Janda

Zespół w składzie: Janusz Bogacki: fortepian, Tomasz Bogacki: gitara, Paweł Pańta: kontrabas, Bogdan Kulik: perkusja/ Patryk Dobosz: perkusja

           
„Biała bluzka” to oparta na opowiadaniu Agnieszki Osieckiej opowieść o miłości niemożliwej, bo miłości do opozycjonisty. Historia kobiety niemogącej sobie poradzić ze sobą i z Polską lat stanu wojennego. Tytułowa biała bluzka była jednocześnie marzeniem i znakiem przystosowania do życia w kraju zakazów i nakazów, cenzury, opozycji, kartek na mięso, zaświadczeń z miejsca pracy, dowodów, stempelków i godziny policyjnej. Kraju zniewolonej wolności, w którym ułańska fantazja podlewana alkoholem, miłość, przyjaźń i poczucie humoru pozwalały poczuć smak życia.

Genialny monodram Krystyny Jandy z doskonałą muzyką na żywo. Współczesny spektakl, który próbuje znaleźć odpowiedź na pytanie, czym tak naprawdę jest wolność. To także wyjątkowa muzyczna opowieść, w której emocje opowiadane są słowami najważniejszych
i najpiękniejszych piosenek Agnieszki Osieckiej.

Czas trwania: 100 minut (bez przerwy)

 Bilety w cenie: 140 zł

                               ______________________________________________________________

15 listopada 2022 godz. 19.00           

„GUSŁA”  Lubuski Teatr, Zielona Góra

Reżyseria i choreografia: Grzegorz Bral

Występują: Aleksander Podolak, Elżbieta Donimirska, Katarzyna Kawalec, Radosław Walenda, Romana Filipowska, Paweł Wydrzyński, Joanna Koc, Daniel Zawada, James Malcolm


Spektakl „Gusła” powstał na podstawie II i fragmentów IV części „Dziadów” Adama Mickiewicza. Światowej sławy reżyser Grzegorz Bral, twórca teatru pieśń kozła, przełożył romantyczne arcydzieło klasyki polskiej na przejmujący, głęboko emocjonalny język teatru. „Gusła” wyrosłe z rytuału ku czci zmarłych dotykają tematu nie tylko żałoby i straty bliskiego człowieka, ale i ówczesnego kraju, wielkich ideałów - Polski czasów rozbiorów. Wszystko, o czym wieszcz pisał w II i IV części „Dziadów” znalazło swoje odzwierciedlenie w żywiole teatru totalnego, gdzie treść wyłania się z wyrafinowanej formy inscenizacyjnej. Powstał nowatorski dramat romantyczny z niebywałymi kostiumami w imponującej oprawie plastyczno-muzycznej.

Jedno jest pewne – takiego Mickiewicza - bywalcy gorzowskiego teatru jeszcze nie widzieli.

Czas trwania: ok. 60 min. (bez przerwy)

Bilety w cenie: 80 zł

                                    ______________________________________________________________

16 listopada 2022 godz. 19.00           

„PANI PYLIŃSKA I SEKRET CHOPINA” Agencja Artystyczna CDN, Kraków

Autor: Eric-Emmanuel Schmitt

reżyseria: Robert Gliński

Obsada: Joanna Żółkowska, Paulina Holtz, Kacper Kuszewski, Lena Ledoff

            „Pani Pylińska i sekret Chopina” to adaptacja książki Érica-Emmanuela Schmitta.  Jak pisze reżyser spektaklu Robert Gliński: To historia o tym, co w ostatnich czasach tak często zapomniane. O miłości do sztuki. O pasji, która może stworzyć arcydzieła. O świecie pulsujących energii, które kształtują artystę. O tym, że kultura to wartość najwyższa. Tak jak muzyka Chopina, która weszła do kanonu arcydzieł światowych.

Młody Eryk pokochał muzykę, gdy usłyszał Chopina. Chciał grać utwory swojego mistrza. Lecz jego interpretacjom ciągle czegoś brakowało. Wszystko zmieniło się, gdy rozpoczął lekcje u Profesor Pylińskiej…

Spektakl ma formę lekką, czasem zabawną, niekiedy nawet komediową. Osią dramaturgiczną przedstawienia są utwory Chopina. Usłyszymy fragmenty poloneza, mazurków, sonat, etiud w różnych interpretacjach. Wszystko w ścisłej korespondencji z akcją dramatu.

Czas trwania: 90 minut  (bez przerwy)

Bilety w cenie: 130 zł


                                      ______________________________________________________________

17 listopada 2022 godz. 19.00           

„NIESPODZIEWANY POWRÓT” Teatr Gudejko, Teatr Imka, Warszawa

Autor: Serge Kribus

Obsada: Daniel Olbrychski, Tomasz Karolak

            Gąszcz różnych wątków, które splatają się w wyśmienitą komedię oraz gwiazdorska obsada – tak po krótce można opisać „Niespodziewany powrót”. Zaskakujący duet Daniela Olbrychskiego i Tomasza Karolaka gwarantuje publiczności niezapomniane wrażenia oraz doskonałą rozrywkę na najwyższym poziomie.

W spektaklu Daniel Olbrychski wciela się w postać aktora, który ma zagrać króla Leara. Szczególna trema i wielkie nadzieje związane z podjęciem tak dużego aktorskiego wyzwania nie są Olbrychskiemu obce, wszak sam mierzył się z nimi, kiedy grał główne role w spektaklach Szekspira. Głównym tematem sztuki nie jest jednak aktorstwo, ale skomplikowane relacje rodzinne między ojcem a dzieckiem, w tym przypadku synem, w którego wciela się Tomasz Karolak.

Dokąd zabrną te wątki? Jak będzie się układać relacja ojca z synem? Jest tylko jeden sposób, by przekonać się o tym wszystkim – trzeba się wybrać do teatru!

Czas trwania: 120 minut (z przerwą)

Bilety w cenie: 140 zł

 

                ______________________________________________________________

KARNET NA WSZYSTKIE SPEKTAKLE W RAMACH 38. GORZOWSKICH SPOTKAŃ TEATRALNYCH - 805 ZŁ

Aby dodać komentarz nie musisz się logować.
Redakcja portalu skwierzyna.eu nie odpowiada za treść komentarzy, publikujesz na własną opowiedzialność!

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment