Korzystamy z cookies. Bez zmiany ustawień zgadzasz się na użycie plików cookie.

Repertuar Helios

Teatr im. J. Osterwy

Zachowaj czujność w sieci- nie daj się oszukać!

Otrzymałeś wiadomość SMS informującą o niedopłacie za przesyłkę kurierską ,energię elektryczną lub gaz. A być może w trakcie transakcji internetowych otrzymałeś link, na który musisz się zalogować - uważaj, to może być oszustwo! Przez brak ostrożności możesz stracić oszczędności życia. Apelujemy o ostrożności! Nie klikajmy w podesłane linki i nie podawajmy swoich danych oraz kodów aktywacyjnych.

Oszuści wykorzystują coraz więcej sposobów by osiągnąć swój cel. Jednym z nich jest przesyłanie linków ze złośliwym oprogramowaniem, które umożliwia przestępcom dostęp do kont bankowych. Najczęściej podszywają się pod firmy kurierskie lub dostawców mediów, gdzie w formie wiadomości SMS wysyłają wezwanie do natychmiastowej dopłaty niewielkiej kwoty i zalogowanie się w podany w wiadomości link w celu uniknięcia konsekwencji rzekomej niedopłaty. W efekcie takich działań jesteśmy narażeni na utratę swoich oszczędności. Po otrzymaniu takiej wiadomości należy zachować czujność! Jeśli wiadomość wzbudza nasze podejrzenie i nie jesteśmy przekonani co do jej autentyczności zawsze możemy skontaktować się z przedstawicielami firm.

Uzyskiwanie danych personalnych lub danych do logowania w różnych serwisach, poprzez wprowadzanie w błąd lub za pomocą złośliwego oprogramowania, to dziś częste sposoby działania oszustów. Policjanci odnotowują również inne przypadki przestępstw w „sieci”. Oszuści, najpierw odzywają się do potencjalnej ofiary z przejętego lub fikcyjnego konta na popularnym portalu społecznościowym, mającego rzekomo należeć do któregoś ze znajomych. W prywatnej wiadomości proszą wybraną osobę o drobną przysługę związaną z koniecznością odzyskania hasła lub o pożyczenie pieniędzy. Pozornej wiarygodności całej sytuacji dodaje fakt, iż rzekomy znajomy nie prosi o gotówkę, a przedstawia zmyśloną historię o tym, że akurat jest przy kasie w sklepie, zapomniał portfela, a jedynym ratunkiem jest podanie przez ofiarę kodu wymaganego do zapłaty. Niestety, oszust wcale nie jest tym za kogo się podaje, a jedynie na czym mu zależy to wyciągnięcie od nas jak największej kwoty lub dostępu do naszych kont bankowych wgrywając złośliwe oprogramowanie. Apelujemy również o ostrożność i dokładne czytanie wiadomości od rzekomych operatorów czy kurierów. Poświęcenie kilku sekund na zweryfikowanie, jaką transakcję mamy zaakceptować oraz potwierdzenie czy faktycznie rozmawiamy ze swoim przyjacielem czy bliskim, może uratować nas przed utratą pieniędzy.

Podczas spływu kajakowego zgubili się w terenie- z pomocą przyszli policjanci

Międzyrzeccy policjanci w sobotę /13 sierpnia/ otrzymali zgłoszenie o zagubionych kajakarzach, którzy podczas spływu z uwagi na zapadający zmrok stracili orientację w terenie. Zaginieni znajdowali się daleko od zabudowań mieszkalnych, a telefon który posiadali przy sobie lada moment miał się rozładować. Zdążyli jedynie wezwać pomoc, dzwoniąc pod numer alarmowy 112 oraz wysłać swoją lokalizację do znajomych z którymi w tym dniu wspólnie wpływali przez rzekę Obra. Niestety mimo prób nie udało się nawiązać z nimi kontaktu. Z pomocą ruszyli międzyrzeccy policjanci.

Zapadający zmrok, wysoka roślinność oraz brak orientacji w terenie. Niespodziewane splot niefortunnych zdarzeń podczas przygody, którą kajakarze chcieli miło przeżyć doprowadził do zagubienia się w gęstwinie roślinności. Zagubieni uczestnicy wyprawy z uwagi na zapadający zmrok postanowili wyjść na brzeg, by zakończyć swą podróż, jednak znajdowali się daleko poza infrastrukturą oraz zabudowaniami.  W dodatku jedyny telefon miał za chwilę się rozładować. Podróżnicy mimo sytuacji w jakiej się znaleźli nie stracili zimniej krwi, wysłali miejsce swojej lokalizacji jednej z uczestniczek wyprawy oraz poinformowali dyspozytora numeru alarmowego 112 o zaistniałej sytuacji, który przekazał informację o zaginięciu dla międzyrzeckich funkcjonariuszy. Dyżurny jednostki po otrzymaniu zgłoszenia zadysponował patrole w służbie w rejon poszukiwań. W celu  zawężenia  rejonu skontaktował się z uczestnikami spływu, który przekazali mu informację odnośnie przypuszczalnego miejsca w którym mogli znajdować się zaginieni. Już po chwili intensywnych poszukiwań dobra znajomość topografii terenu oraz wzorowa koordynacja zadysponowanych patroli przyniosła oczekiwany efekt. W szczerym polu funkcjonariusze zauważyli dwie sylwetki przemieszczających się i błąkających nocą osób. Jak się okazało byli nimi zaginieni kajakarze. Policjanci udzielili im niezbędnej pomocy oraz przetransportowali ich w bezpieczne miejsce gdzie czekał na nich organizator spływu. Cała sytuacja skończyła się szczęśliwie dzięki prawidłowej postawie zaginionych oraz skuteczności międzyrzeckich stróżów prawa.  

#Pomagamy i chronimy - wielkie charytatywne serce pełne wsparciem dla potrzebujących

Międzyrzeccy funkcjonariusze, pracownicy Policji oraz mieszkańcy „nakręcili się na pomaganie”, po raz kolejny wypełniając nakrętkami charytatywne serce, które znajduje się pod komendą Policji. Wszyscy wspólnie biorą udział i mają swój wpływ na pomaganie. Liczy się każda nakrętka, której wpływy z sprzedaży zostaną przekazane na cele charytatywne. Wszystko po to, aby osoby potrzebujące pomocy, boleśnie dotknięte przez los miały nadzieję na lepsze jutro.

Policjanci z międzyrzeckiej jednostki  wraz z pracownikami cywilnymi oraz mieszkańcami zaangażowali się w pomoc dając tym samym nadzieję na lepsze jutro osobą najbardziej potrzebującym. Akcja zbierania plastikowych nakrętek wspólnie z międzyrzeckimi funkcjonariuszami trwa od ponad roku i cieszy się ogromnym powodzeniem. Przez ostatnie miesiące charytatywne serce wypełniało się w zawrotnym tempie. Zdumiewa również fakt, iż jest to już kolejne wypełnione po brzegi serce z których wpływy zostaną przekazane na cele dobroczynne . Międzyrzeccy mundurowi od dłuższego czasu włączają się w liczne akcje charytatywne i z przyjemnością je organizują, bowiem hasło POMAGAMY I CHRONIMY towarzyszy każdego dnia wszystkim policjantom. Forma charytatywnej pomocy polegająca na przekazywaniu plastikowych nakrętek to nie tylko najprostszy sposób bowiem nic nie kosztuje, a ponadto w ten sposób wspólnie dbamy o środowisko. Nakrętki po sprzedaży zostaną bowiem poddane recyklingowi. 

Autobusem bezpiecznie do szkoły - policjanci kontrolują pojazdy przewożące uczniów

Policjanci z międzyrzeckiej drogówki w związku z powrotem dzieci i młodzieży do szkół prowadzą wzmożone kontrole autobusów szkolnych. Mundurowi wzięli pod lupę szczególnie stan techniczny kontrolowanych pojazdów oraz ich niezbędne wyposażenie, sprawdzali również uprawnienia kierowców autobusów ich stan trzeźwości oraz posiadane licencje i zezwolenia. Wszystko to dla bezpieczeństwa uczniów i spokoju ich rodziców.

W związku z zakończeniem wakacji i powrotem dzieci i młodzieży do szkół policjanci „w białych czapkach” kontrolują autokary szkolne. Wnikliwe kontrole skupiają się przede wszystkim na poprawności działania systemów kierowania i hamowania, stanu zużycia rzeźby bieżnika opon ,oświetlenia oraz dokonaniu sprawdzenia poziomu płynów eksploatacyjnych. Mundurowi sprawdzają również czy pojazdy posiadają niezbędne wyposażenie takie jak gaśnice, apteczki doraźnej pomocy , zbijaki do szyb i wyjścia ewakuacyjne jak również tabliczki informujące o przewozie dzieci. Wszystkie skontrolowane dotychczas autobusy okazały się sprawne i mogły w dalszym ciągu bezpiecznie przewozić podróżnych. Na wysokości zadania stanęli również kierowcy, którzy byli odpowiednio przygotowani do jazdy oraz posiadali wszystkie niezbędne uprawnienia. Policjanci nie poprzestają na jednorazowych działaniach. Autokary szkolne są pod szczególnym nadzorem funkcjonariuszy by dzieci mogły podróżować bezpiecznie.

młodszy aspirant Mateusz Maksimczyk

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

Aby dodać komentarz nie musisz się logować.
Redakcja portalu skwierzyna.eu nie odpowiada za treść komentarzy, publikujesz na własną opowiedzialność!

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment