Korzystamy z cookies. Bez zmiany ustawień zgadzasz się na użycie plików cookie.

Repertuar Helios

Teatr im. J. Osterwy

Jesteśmy dla społeczeństwa 24 godziny na dobę - dzielnicowy po służbie zatrzymał poszukiwanego

Aspirant sztabowy Marcin Marcinkowski - dzielnicowy z Komisariatu Policji w Skwierzynie będąc po służbie rozpoznał 42-letniego mężczyznę poszukiwanego w związku z niestosowaniem się do orzeczonych przez sąd środków karnych. Nie wahając się ani chwili funkcjonariusz zatrzymał poszukiwanego, po czym wezwał do pomocy na miejsce patrol. Dzięki czujności oraz wysokim doświadczeniu mundurowego i podjętej przez niego w czasie wolnym interwencji, 42- latek najbliższe miesiące spędzi w więziennej celi.

W poniedziałek (14 marca ) w godzinach popołudniowych aspirant sztabowy Marcin Marcinkowski - dzielnicowy z 23 letnim stażem służby, będąc w czasie wolnym zauważył mężczyznę, za którym, według jego wiedzy, wydany został nakaz doprowadzenia do zakładu karnego celem odbycia kary pozbawienia wolności. Wiedza, którą posiadał, doświadczenie, a przede wszystkim pełne zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa obywateli, którymi cechuje się dzielnicowy doprowadziły do błyskawicznej decyzji.  Funkcjonariusz nie czekając ani chwili, wykorzystał dogodny moment i zatrzymał poszukiwanego mężczyznę, który był kompletnie zaskoczony widokiem nieumundurowanego funkcjonariusza. Po zatrzymaniu dzielnicowy natychmiast poinformował dyżurnego, który skierował na miejsce policyjny patrol. Funkcjonariusze  po przybyciu na miejsce wykonali dalsze czynności z zatrzymanym, który następnie został doprowadzony do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe miesiące.

Dzielnicowy to policjant pierwszego kontaktu. To on jest ogniwem łączącym społeczeństwo z Policją, to dzielnicowy pomaga rozwiązywać problemy lub doradza, co zrobić w trudnych sytuacjach lub gdzie zwrócić się o pomoc. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu aspiranta sztabowego Marcina Marcinkowskiego, wzorowej postawie, a przede wszystkim skuteczności w działaniu poszukiwany mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności za popełnione przestępstwo. Służba w policji to rodzaj misji, której celem jest bezpieczeństwo. Dzielnicowy aspirant sztabowy Marcin Marcinowski po raz kolejny udowodnił, że policjant zawsze stoi na straży prawa nawet po zakończonej służbie.

Błyskawiczna reakcja świadków oraz policjantów wracających ze szkolenia - zatrzymany nietrzeźwy kierowca ciężarówki

We wtorek (15 marca) w około godziny 15, dwóch mężczyzn podróżujących autostradą A2 w kierunku Świecka zauważyło kierującego pojazdem ciężarowym, który wykonywał niebezpieczne manewry na drodze. Jechał slalomem jadąc całą szerokością autostrady czym stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. Gdy mężczyźni postanowili zawiadomić o całym zdarzeniu policję, kierujący tym pojazdem zjechał na MOP (Miejsce Obsługi Podróżnych) w Chociszewie i zatrzymał się na środku drogi wjazdowej. Mężczyźni wykorzystali ten moment, podbiegli do kierującego, który po otwarciu drzwi okazał się być kompletnie pijany. Kierujący nie chciał jednak zakończyć swojej jazdy i po chwili gwałtownie ruszył z miejsca oddalając się w głąb parkingu uniemożliwiając mężczyzną skuteczne zatrzymanie.

Zaistniałą sytuację zauważyło dwóch policjantów, którzy wracali ze szkolenia młodszy aspirant Marek Rzepski z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu oraz sierżant sztabowy Mateusz Garstka z Komendy Wojewódzkiej Policji z Gorzowa Wielkopolskiego. Mężczyźni poinformowali funkcjonariuszy, że kierujący który właśnie odjechał jest kompletnie pijany oraz wykonywał niebezpieczne manewry na drodze. Mężczyźni wraz z funkcjonariuszami wspólnie udali się w kierunku, w którym oddalił się kierujący. Po chwili na parkingu ujawnili porzucony i zamknięty pojazd. W jego wnętrzu oraz obrębie nie było żadnych osób wiec mężczyźni postanowili dokonać sprawdzenia terenu przyległego. Na efekty nie trzeba było długo czekać bowiem funkcjonariusze już po chwili zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi, który na stopach miał ubrane jedynie skarpetki. Kierowca ciężarówki na widok nieumundurowanych policjantów, zaczął uciekać pieszo lecz teren parkingu jest ogrodzony wysoką siatką, mężczyzna postanowił wiec uciekać wzdłuż niej, a przed policjantami skrył się pod rozległymi gałęziami rosnącej na parkingu sosny. Ta oryginalna kryjówka nie umknęła uwadze mundurowych, bowiem nieodpowiedzialny kierowca po chwili zastał zatrzymany. Jak się okazało jazda w stanie nietrzeźwości to nie jedyny powód jego ucieczki. Policjanci w wyniku przeprowadzonego przeszukania ujawnili przy nim woreczek strunowy z zawartością blisko pół grama suszu roślinnego, policyjny tester wskazał, że ujawniona substancja to marihuana. Przeprowadzone badanie wskazało, że 27 letni kierujący posiada w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi mu teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna.

Nietrzeźwi kierujący stwarzają realne zagrożenie w ruchu drogowy. Policjanci w codziennej służbie wkładają wiele wysiłku i ciężkiej pracy by wyeliminować z dróg nierozważnych kierujących, którzy za nic mają przepisy prawa. Coraz częściej można się spotkać z postawą godną podziwu, gdzie świadkowie takich zdarzeń reagują, a ich działanie realnie przekłada się na poprawę bezpieczeństwa. Dzięki takim postawą nieodpowiedzialni użytkownicy dróg nie unikną odpowiedzialności karnej. Ta sytuacja po raz kolejny ukazuje, że Policjanci pełnią całodobowa służbę i zawsze są gotowi do podjęcia działań mających na celu ochronę obywateli.  

 „Jak wyglądałoby życie bez Policji?”- wyjątkowy list dla policjantów z podziękowaniami za trud ich służby

„Chciałabym wyrazić wdzięczność za Państwa pracę. Cieszę się, że czuwacie nad bezpieczeństwem mieszkańców…” to fragment podziękowań dla policjantów, jakie wpłynęły do Komisariatu Policji w Skwierzynie od jednej z mieszkanek tej gminy. Policjanci za swoją służbę nie oczekują specjalnych podziękowań, jednak każde miłe słowo ze strony mieszkańców wywołuje uśmiech na ich twarzach i jeszcze bardziej motywuje do pracy.

List z wyrazami wdzięczności trafił na ręce Komendanta Komisariatu Policji w Skwierzynie. Tym razem jedna z mieszkanek gminy Skwierzyna, za pomocą listu chciała podziękować funkcjonariuszom za trud i wyrzeczenia wkładane w codzienną służbę na rzecz bezpieczeństwa obywateli. Ten osobisty w przekazie list niesie ze sobą wiele empatii i szacunku dla policjantów, którzy w codziennej służbie stawiają czoła różnym wyzwaniom. Pani Teresa - autorka listu, podziękowała policjantom doceniając wyrzeczenia osobiste, a także zaangażowanie bez względu na pogodę być na „posterunku”. Posterunku mającego na celu strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli.

Cieszymy się, gdy praca policjantów spotka się z uznaniem społeczeństwa. Takie miłe słowa, to wspaniała nagroda za zaangażowanie policjantów w zadania, które na co dzień wykonują.

Przyjechali, by ratować ludzkie życie - agresor groził im gazówką. Błyskawiczna reakcja policjantów

Międzyrzeccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w Bobowicku mężczyzna miał grozić bronią gazową w kierunku ratowników medycznych, którzy zostali wezwani, aby udzielić pomocy medycznej kobiecie z atakiem padaczki. Mundurowi bardzo szybko zatrzymali agresywnego mężczyznę, który jak się okazało znajdował się pod wpływam alkoholu. Zatrzymanym agresorem okazał się być 24-letni mieszkaniec powiatu międzyrzeckiego, który noc spędził w policyjnej celi. Mężczyzna usłyszał zarzuty związane z kierowaniem gróźb karalnych – grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

W niedziele ( 27 marca ) około godziny 19 dyżurny międzyrzeckiej Policji otrzymał zgłoszenie od ratowników medycznych, którzy w trakcie wykonywania czynności ratowniczych zostali zaatakowani przez innego mężczyznę. Według informacji mężczyzna miał być bardzo agresywny, znieważać ratowników, a także grozić im pozbawieniem życia przedmiotem przypominającym broń palną. Na miejscu zdarzenia błyskawicznie pojawili się policjanci, którzy obezwładnili agresora. Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy - badanie policyjnym alkomatem wykazało iż posiadał w swoim organizmie blisko promil alkoholu. 24-letni mieszkaniec powiatu międzyrzeckiego został zatrzymany i przewieziony do komendy Policji. Po wytrzeźwieniu przeprowadzono z nim czynności procesowe. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty związane z kierowaniem gróźb karalnych – za to przestępstwo zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności. Policjanci na miejscu interwencji zabezpieczyli nóż myśliwski oraz przedmiot przypominający broń palną , które zostaną poddane szczegółowej analizie przez specjalistów. Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Międzyrzeczu.

Zawsze na „posterunku”- policjant po służbie zatrzymał sprawców kradzieży sklepowej

Policjantem jest się zawsze, nawet w czasie wolnym od służby. Po raz kolejny dowiódł tego funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu młodszy aspirant Marek Rzepski, który będąc po służbie zatrzymał sprawców, którzy z jednego z marketów ukradli artykuły spożywcze. Sprawcy jak się okazało mają na swoim koncie również kradzież artykułów z dnia poprzedniego. Dzięki natychmiastowej reakcji funkcjonariusza złodzieje zamiast cieszyć się łupem, ponieśli konsekwencje swojego czynu, a skradziony towar wrócił na sklepowe półki.

We wtorek (29 marca), młodszy aspirant Marek Rzepski w trakcie zakupów w dniu wolnym od służby został poinformowany przez personel sklepu o mężczyznach, którzy w dniu wczorajszym (28 marca) dokonali kradzieży różnego rodzaju artykułów, ci powrócili w dniu dzisiejszym i prawdopodobnie również dopuszczą się czynu zabronionego. Jak się okazało mężczyźni nie byli sami, bowiem przed sklepem w samochodzie czekały na nich osoby gotowe do szybkiego wyjazdu z parkingu. Funkcjonariusz wnikliwie rozpytał personel sklepu o okoliczności wczorajszej kradzieży, a także o wskazanie osób co do których istnieje podejrzenie, że mogą dopuścić się kradzieży. Policjant niezwłocznie udał się na parking sklepowy, gdzie uniemożliwił odjechanie z miejsca osobą pozostającym w pojeździe, a po powrocie do sklepu zatrzymał mężczyzn, z których jeden przeszedł za linie kas nie płacąc za produkty, które miał pochowane. Wezwani na miejsce funkcjonariusze przy mężczyźnie zabezpieczyli różnego rodzaju artykuły. Dzięki zdecydowanej, a przede wszystkim skutecznej reakcji młodszego aspiranta Marka Rzepskiego młodzi ludzie nie unikną odpowiedzialności za swoje czyny.

Młodszy aspirant Marek Rzepski już po raz kolejny udowodnił swoją wartość oraz to, że płynie w nim „niebieska krew” nie tylko w służbie ale i poza nią. 15 marca bieżącego roku wracając ze szkolenia z sierżantem sztabowym Mateuszem Garstką zatrzymał nietrzeźwego kierującego pojazdem ciężarowym, który stwarzał zagrożenie na autostradzie A2.

Aby dodać komentarz nie musisz się logować.
Redakcja portalu skwierzyna.eu nie odpowiada za treść komentarzy, publikujesz na własną opowiedzialność!

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment