Korzystamy z cookies. Bez zmiany ustawień zgadzasz się na użycie plików cookie.

Repertuar Helios

Teatr im. J. Osterwy

Kalendarium MCK - Luty 2022

10.02. godz. 17:00
Pracownia artystyczna - Walentynkowe stroiki
Na warsztatach dorośli uczestnicy wykonają walentynkowe stroiki.
Koszt warsztatu: 25 zł.
Zapisy i informacje: 785 187 282 (również poprzez sms)
Klub Kultury MCK Zodiak, ul. Słoneczna 62a

11.02 godz. 16:00 - 18:00
W baśniowych klimatach
Warsztaty plastyczne dla dzieci poprowadzone w duchu legend słowiańskich, okraszone baśniami i legendami staropolskimi. Podczas zajęć rzeczywistość przeplatać się będzie z fantazją!
Warsztaty poprowadzi Sebastian Kaliniecki.
Wstęp bezpłatny - zapisy w Klubie, przez telefon 95 722 65 27 lub adres mailowy [Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.](https://mckgorzow.pl?mailpoet_router&endpoint=track&action=click&data=WzEyLCJkOWFiOTciLCIxMTUiLCJlOWU5MmMwMGJjOTMiLGZhbHNlXQ)
Klub Kultury MCK Jedynka, ul. Chrobrego 9

11.02. godz. 17:00
Pracownia artystyczna - Przestrzenne kartki walentynkowe
Warsztaty rękodzieła dla dzieci, podczas których ręcznie wykonamy przestrzenne kartki walentynkowe ozdobione kwiatami z foamiranu, oraz dodatkami florystycznymi.
Koszt warsztatu: 25 zł.
Zapisy i informacje: 785 187 282 (również poprzez sms)
Klub Kultury MCK Zodiak, ul. Słoneczna 62a

12.02. godz. 11:00
Familijna Etnorytmika
Zapraszamy na wspólne zajęcia taneczne dla dzieci i rodziców.
Wybierzemy się do bliskich i najdalszych zakątków świata zatańczymy razem
w rytmach tamtamów, yirdaki czy berimbau.
Zapisy i informacje: 785 187 282 (również poprzez sms) - Wstęp bezpłatny!
Klub Kultury MCK Zodiak, ul. Słoneczna 62a

12.02 godz. 18:00 - 21:00
Babski wieczór
Darmowa kawiarenka, pogaduszki i biznesy kobiet…
W programie między innymi:
- darmowe maseczki odżywcze na twarz i dłonie,
- darmowe makijaże i dobór kosmetyków,
- stoiska gorzowskich twórców i możliwość zakupu,
- losowanie nagród dla uczestniczek,
- warsztaty / wykłady.
Wstęp bezpłatny!
Klub Kultury MCK Jedynka, ul. Chrobrego 9

14.02. godz. 17:00
Warsztaty ceramiczne dla dzieci
Warsztaty prowadzone przez Beatę Jurkiewicz-Sitko odbędą się dwa razy (14.02 oraz 28.02) i obejmą pracę z masą ceramiczną oraz szkliwienie przedmiotów. Uczestnicy poznają różnorodne techniki modelowania ręcznego.
Zapisy i informacje: 785 187 282, 697 290 160 (również przez sms)
Wstęp bezpłatny!
Klub kultury MCK Zodiak, ul. Słoneczna 62a

16.02. godz. 17:00
W kobiecym kręgu - kolory miłości
Żyjesz w przekonaniu, że miłość ma ognistą barwę. Oczekujesz od niej uniesień.
Myślisz, że miłość w Twoim życiu już wygasła, ulotniła się. Zastanawiasz się, czy potrafisz dać miłość. Uważasz, że miłość to ułuda dobra dla młodych. Nie musi tak być. Przekonaj się o tym W Kobiecym Kręgu.
Podczas warsztatu:
- Poznasz różne kolory miłości, dowiesz się, czym się charakteryzują
- Dowiesz się, czego każda z tych miłości potrzebuje
- Określisz jakiego koloru jest miłość, której doświadczasz
- Dowiesz się, jak zmieniać kolory miłości
- Nakreślisz barwną ścieżkę miłości w sam raz dla Ciebie
- Spojrzysz na miłość z zupełnie innej perspektywy
- Doświadczysz kobiecej energii i różnorodności kobiecej perspektywy
- Uzyskasz możliwość gratisowej konsultacji indywidualnej.
Prowadzenie: Małgorzata Chołuj - jest dyplomowanym coachem (life coach, coachem systemowym, art coach), tworzy opowieści metaforycznych, jest nauczycielem działań twórczych (malowanie na jedwabiu, batik, grafika, ceramika). Pracuje metodą Points of you, metodą Hellingera oraz innymi, autorskimi metodami metaforycznymi. Pracuje
z kobietami, które pragną dla siebie pięknego, dobrego życia w różnych obszarach oraz wewnętrznej harmonii. Jest coachem od cerowania i przyszywania skrzydeł.
Obowiązuje rezerwacja miejsc: Małgorzata Chołuj: e-mail: [Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.](https://mckgorzow.pl?mailpoet_router&endpoint=track&action=click&data=WzEyLCJkOWFiOTciLCIxMTUiLCJjZDc2NzNjNjBiNWQiLGZhbHNlXQ), tel. 502576508
Koszt warsztatu: 15 zł.
Klub Kultury MCK Zodiak, ul. Słoneczna 62a

19.02 godz. 18:00-19:00
Kąpiel w dźwiękach - koncert relaksacyjny
Terapia dźwiękowa z użyciem mis himalajskich i gongów - prowadzenie: Małgorzata Kamczyc. Potrzebny będzie wygodny strój, materac lub mata, śpiwór, koc.
Wydarzenie dostępne dla osób niewidomych i słabowidzących.
Prosimy o rezerwację wysyłając sms lub dzwoniąc - 502 533 533.
Wstęp: 40 zł
Klub Kultury MCK Jedynka, ul. Chrobrego 9

19.02. godz. 12:00 - 15:00
Astro Rodzinnie na „Kwadracie”
Zajęcia edukacyjne z okazji Dnia Nauki Polskiej w Klubie Kultury MCK Jedynka poprowadzi Sebastian Kaliniecki. Szykuje się wyprawa do bliskich i dalekich zakątków Wszechświata, połączona z mini warsztatami. Będzie kosmicznie!
Wstęp bezpłatny.
Klub Kultury MCK Jedynka, ul. Chrobrego 9.

22.02. godz. 18:00
Literackie wtorki
Wieczór autorski i promocja najnowszego tomu poetyckiego Marii Borcz „W gąszczu niebieskich migdałów”.
Moderacja spotkania: Beata Patrycja Klary-Stachowiak
Wiersze czyta aktor Marcin Ciężki.
Wstęp bezpłatny.
Wydarzenie dostępne dla osób niewidomych i słabowidzących.
Klub Kultury MCK Jedynka, ul. Chrobrego 9

25.02 godz. 17:00
Pracownia artystyczna - warsztaty wyplatania makramy
Warsztaty dla dorosłych, podczas których za pomocą prostych węzłów stworzymy własną makramę.
Koszt warsztatu: 30 zł.
Zapisy i informacje: 785 187 282 (również poprzez sms).
Klub Kultury MCK Zodiak ul. Słoneczna 62a

25.02. godz. 18:00
Antropologiczne poznawanie świata
lub Kultury MCK "Jedynka" zaprasza na spotkanie wokół książki „Diuna” autorstwa Franka Herberta, która za sprawą niedawnej ekranizacji znów stała się jednym z chętnie przytaczanych odniesień podczas debat o potencjalnej ekologicznej przyszłości świata, dotyczyć będzie takich zagadnień jak:
- wątki klimatyczne w tekstach kultury zaliczanych do gatunku science-fiction;
- literackie scenariusze działania w obliczu nadchodzącej katastrofy;
- pustynnienie świata, zarządzanie wodą i antycypacje życia na globalnej pustyni.Mikołaj Smykowski, adiunkt w Instytucie Antropologii i Etnologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zajmuje się zagadnieniami związanymi z humanistyką ekologiczną, antropologią środowiskową i etnografią wielogatunkową. W ostatnim czasie interesuje się krytyczną analizą literackich tekstów kultury poruszających wątki klimatyczne.
Wstęp bezpłatny.
Klub Kultury MCK Jedynka, ul. Chrobrego 9.

26.02. godz. 11:00
Familijna Etnorytmika
Zapraszamy na wspólne zajęcia taneczne dla dzieci i rodziców.
Wybierzemy się do bliskich i najdalszych zakątków świata zatańczymy razem
w rytmach tamtamów, yirdaki czy berimbau.
Zapisy i informacje: 785 187 282 (również poprzez sms) - Wstęp bezpłatny!
Klub Kultury MCK Zodiak, ul. Słoneczna 62a

26.02. godz. 17:00
Antropologiczne poznawanie świata
Uwaga! Z przyczyn niezależnych od organizatora, recital „Obejmij mój świat” zaplanowany na 4 lutego został przełożony i odbędzie się 26 lutego (w sobotę) o godzinie 17:00 w Klubie Kultury MCK Jedynka. Za zmiany przepraszamy!„

Obejmij mój świat” jest dwugłosem, dialogiem dwóch twórców, którzy spotkają się w wysublimowanym scenariuszu poetycko-muzycznym interpretującym kompleksowy świat rzeczywistości i snu, różnego rodzaju miłości, pasji i migracji. W zamyśle, recital jest realizacją zasadzoną na różnorodności tematycznej i barwności uczuciowo-psychicznej, gdzie (jak w codzienności!) unikalność i uniwersalizm, bunt i przyzwolenie, humanitaryzm i niesprawiedliwość manifestują się jednocześnie, przy czym, i z tego powodu, jednostka / podmiot ciągle zmienia tożsamość i nieustająco migruje od „wnętrza” do „zewnętrza” i odwrotnie, a także nie są jej / mu obce migracje społeczne i terytorialne. To usytuowanie jednostki / podmiotu utworu bywa bolesne, ale pozwala na nieskończone penetracje światów możliwych i niemożliwych, na odkrywanie głębi interpretacyjnej świata i jego obrazów tak w rzeczywistości jak w utworach artystycznych.

Teresa Podemska–Abt jest doktorem filozofii w zakresie literatury, absolwentką uniwersytetów: Wrocławskiego, Adelajdzkiego i Południowej Australii. Jako pisarka, teoretyk, krytyk i socjolog literatury oraz socjolog edukacji tworzy w wielu gatunkach literackich, a także tłumaczy z literatury aborygeńskiej. Mieszka w Australii od ponad 41 lat. Polskę odwiedza często, ponieważ pracuje na zaprzyjaźnionych uniwersytetach i współpracuje ze środowiskiem literackim. Zajmuje się badawczo i pisarsko migracją i wielokulturowością australijską. Jej prace i wiersze publikowane są w wielu czasopismach, m. in. „Postscriptum Polonistyczne”, „Rozmowy o Komunikacji”, „Text Matters”, „Culture-History-Globalisation”, „Odra”, „Tygiel Kultury”, „Czas Kultury”, „Poezja dzisiaj”, „Metafora Współczesności”, „Poetrix”, oraz w wielu ważnych dla polskiej i polonijnej kultury periodykach internetowych: „Kobieta 50 plus”, „Polska Canada”, „Culture Avenue”, „Puls Polonii”, „Przegląd Australijski”.

Kamil Abt - australijski gitarzysta polskiego pochodzenia, kompozytor, aranżer, absolwent australijskiej akademii muzycznej The Elder Conservatorium of Music. Występuje na scenie od dwudziestu lat, m. in. w Australii, Japonii i Europie. Karierę muzyczną zaczął w Australii w kwintecie hardbopowym Steva Mooneya Fifth House. Tam także założył i prowadził grupy Mosholu Parkway, Jazzyowski i SpeciaL K. Współpracował z Adamem Pagem, Danielem J. Rossem i Johnem Wilsonem. W Japonii występował m. in. w zespole słynnego japońskiego saksofonisty Hiroshi’ego Yaginuma oraz w kwartecie Atsushi’ego Matsunaga. W 2013 wydał pierwszą płytę własnych kompozycji autorskich zatytułowaną „Smokin’ It Up”. Rok później nagrał płytę interpretacji mniej znanych standardów jazzowych „Kung Fu Jazz”. Od 2014 mieszka w Polsce, gdzie współpracuje z takimi wybitnymi muzykami jak Andrzej Michalak, Anna Rejda, Przemysław Michalak oraz Piotr Szwec. W 2018 z Anną Rejda wydał płytę „Osobliwości”, tygiel autorskich utworów, inspiracji, przeżyć, ludzi i sytuacji, jakie napotkali na swojej drodze.Moderator spotkania: Beata Patrycja Klary.
Wstęp bezpłatny.
Klub Kultury MCK Jedynka, ul. Chrobrego 9.

UWAGA KONKURS!

"MIEJ CZAS NA KULTURĘ, TY TEŻ JĄ TWORZYSZ !"

Konkurs na projekt wydarzenia kulturalnego
Miejskie Centrum Kultury ogłasza konkurs na PROJEKT WYDARZENIA KULTURALNEGO. Udział mogą wziąć wyłącznie uczniowie gorzowskich szkół średnich. Nagrodą jest realizacja wybranych pomysłów łącznie z ich sfinansowaniem, na kwotę do 40 000 zł. Masz pomysł na artystyczne wydarzenie, brakuje ci jakiejś kulturalnej inicjatywy- zapoznaj się z regulaminem a na karty zgłoszeń czekamy do 28 lutego.
Więcej informacji: [tutaj](https://mckgorzow.pl?mailpoet_router&endpoint=track&action=click&data=WzEyLCJkOWFiOTciLCIxMTUiLCI1ZmM3ZDRjNTE3MDEiLGZhbHNlXQ)

Konkurs na projekt graficzny plakatu
Miejskie Centrum Kultury ogłasza konkurs na PROJEKT PLAKATU (OPRAWY GRAFICZNEJ) wybranych wydarzeń organizowanych przez MCK w 2022 roku – udział może wziąć każdy. Nagroda przewiduje honorarium w wysokości 1000 zł. netto za każdy zwycięski projekt z listy 6 wyjątkowych wydarzeń. Zapoznaj się z regulaminami uczestnictwa. Na Wasze prace czekamy do 14 lutego 2022 roku.
Więcej informacji:[tutaj](https://mckgorzow.pl?mailpoet_router&endpoint=track&action=click&data=WzEyLCJkOWFiOTciLCIxMTUiLCIyOTlmNzEzYTQ3ZDQiLGZhbHNlXQ)

Aby dodać komentarz nie musisz się logować.
Redakcja portalu skwierzyna.eu nie odpowiada za treść komentarzy, publikujesz na własną opowiedzialność!

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment