Korzystamy z cookies. Bez zmiany ustawień zgadzasz się na użycie plików cookie.

Repertuar Helios

Teatr im. J. Osterwy

Powiatowe Obchody Święta Policji międzyrzeckich funkcjonariuszy.

Powiatowe Obchody Święta międzyrzeckich policjantów odbyły w piątek ( 23 lipca ) w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Uroczystość składała się z uroczystej zbiórki oraz mszy świętej w intencji policjantów i ich rodzin. W trakcie uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Międzyrzeczu inspektor Paweł Rynkiewicz podziękował funkcjonariuszom oraz ich rodzinom za trud i zaangażowanie włożone w codzienną służbę, a samorządowcom za nieodzowne wsparcie.

Tegoroczne Święto Policji obchodzone było w 102. Rocznicę Powołania Policji Państwowej, to szczególny czas w którym w sposób szczególny dziękuje się funkcjonariuszom Policji oraz ich rodzinom za ciężką służbę. To czas awansów dla tych, którzy swoim zaangażowaniem i wytrwałością przyczynili się do po poprawy bezpieczeństwa obywateli. To również czas zadumy i refleksji nad poległymi na służbie funkcjonariuszami, którzy wypełnili słowa roty ślubowania do końca.

Komendant Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu inspektor Paweł Rynkiewicz w trakcie przemówienia złożył podziękowania dla międzyrzeckich Policjantów za rzetelną i profesjonalną realizację powierzonych zadań w której ważnym aspektem jest satysfakcja i zadowolenie z dobrze wykonanej pracy na rzecz bezpieczeństwa obywateli. Słowa uznania skierował również do pracowników cywilnych Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu, dzięki pracy którym zależy sprawność i skuteczność działań całej jednostki. Komendant podziękował także samorządowcom za olbrzymie zaangażowanie, życzliwość oraz wielopłaszczyznowe wsparcie, a także żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej z podpułkownikiem Arturem Filipowiczem na czele, którzy wspierali działania Policjantów związane z ograniczeniami związanymi z pandemią Covid-19.

Podczas uroczystości oprócz awansów na wyższe stopnie służbowe, wręczone zostały także nagrody dla policjantów. W powiecie międzyrzeckim awansowanych na wyższe stopnie policyjne zostało aż 41 policjantów. Dwóch z nich za wzorową służbę i zaangażowanie na rzecz lokalnej społeczności, zostało wyróżnionych przedterminowym awansem na wyższy stopień służbowy.

Policyjne kontrole obozowisk dla bezpiecznego wypoczynku najmłodszych

Międzyrzeccy funkcjonariusze Policji wspólnie ze funkcjonariuszami Straży Pożarnej oraz pracownikami Sanepidu kontrolują obozy oraz miejsca wypoczynku. W trakcie kontroli nie braknie również spotkań z młodzieżą w trakcie których Policjanci przypominają o zasadach bezpieczeństwa na kąpieliskach czy bezpiecznego obozowania.

Zbliża się półmetek wakacji, który jest czasem rekreacji i wypoczynku. Najmłodsi często wykorzystują ten czas na różnego rodzaju obozach w których poza dobrą zabawą mogą nauczyć się wielu przydatnych rzeczy.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu wspólnie z innymi służbami chcąc zadbać o bezpieczeństwo dzieci przeprowadzają kontrolę ich miejsc wypoczynku. W trakcie kontroli dokonują sprawdzenia najważniejszych aspektów związanymi z bezpieczeństwem takich jak drogi ewakuacyjne, apteczki pomocy doraźnej czy odpowiednie dokumenty i zezwolenia organizatorów, które są gwarantem bezpieczeństwa.

Wśród ważnych elementów spotkań należy wyróżnić również działania profilaktyczne w trakcie których mundurowi przypominają o zasadach związanych z bezpieczeństwem nad wodą.

Policjanci pełniący służby nad akwenami reagują na wszelkie przypadki łamania obowiązujących przepisów, a także ostrzegają przed zagrożeniami związanymi z nieodpowiednim i nieostrożnym zachowaniem. Funkcjonariusze pełniący służbę na wodach systematycznie przeprowadzają kontrole trzeźwości sterników, sprawdzają uprawnienia i wyposażenie łodzi w sprzęt ratunkowy, jak również dbają o bezpieczeństwo, porządek na plażach i dzikich kąpieliskach. Wzmożone działania przeprowadzają również policjanci drogówki, którzy z uwagi na bardzo duży ruch na drogach mają wiele pracy.

sierżant sztabowy Mateusz Maksimczyk

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

Nadmierna prędkość może ZABIĆ... Stanowcze NIE dla niebezpiecznych zachowań na drodze

Policjanci międzyrzeckiej drogówki każdego dnia prowadzą działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi na cel wzięli głównie kierujących, którzy przekraczają dopuszczalną prędkość, wykonują niebezpieczne manewry na drodze oraz stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci wnikliwie kontrolowali również stan techniczny kontrolowanych pojazdów. Policjanci mówią jednym głosem: „zero tolerancji dla piratów drogowych!” wobec sprawców najpoważniejszych wykroczeń będą wyciągnięte surowe konsekwencje prawne.

W dobie dzisiejszych czasów, gdzie posiadamy coraz lepsze i wydawałoby się bezpieczniejsze drogi, gdzie dojazd do miejsca docelowego zajmuje nam dużo mniej czasu niż kilka lat temu, a darmowe aplikacje na smartphony potrafią w precyzyjny sposób zaplanować naszą podróż uwzględniając powstałe utrudnienia w ruchu, nie brakuje „amatorów” szybkiej jazdy. Jak pokazują policyjne statystyki w dalszym ciągu duże grono kierowców nie przestrzega przepisów ruchu drogowego dotyczących ograniczeń prędkości, które powstały po to, by na drogach było bezpieczniej. Warto przypomnieć, że jedną ze znaczących czynników mających wpływ na bezpieczeństwo jest uwzględnienie drogi hamowania, która co rzecz jasna wydłuża się w zależności od prędkości pojazdu. Niezwykle istotne jest więc dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, ale również odpowiedni stan techniczny pojazdu, którym się poruszamy. Wzmożone mundurowych „w białych czapkach” codziennie przyczyniają się do eliminacji z drogi kierowców , którzy nie przestrzegają obowiązujących przepisów. Ci muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami prawnymi swoich zachowań za kierownicą.

W Polsce w okresie wakacyjnym niemal codziennie dochodzi do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. W celu zrozumienia skali problemu została utworzona specjalna mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, w której niemal codziennie z przykrością można obserwować przybywające punkty na mapie. Powstałe punkty to nie statystyka – każdy z nich to ludzka tragedia. Apelujemy do kierujących aby przestrzegali obowiązujących przepisów ruchu drogowego, a w trakcie jazdy wykazywali się cierpliwością oraz wzajemnym szacunkiem na drodze. Dla wspólnego bezpieczeństwa nas wszystkich.

sierżant sztabowy Mateusz Maksimczyk

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzecz

Posługiwał się podrobionym prawem jazdy z Ukrainy- został zatrzymany przez Policjantów

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Trzcielu w trakcie służby zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Citroen, który w trakcie czynności okazał Policjantom dokument prawa jazdy pochodzące z Ukrainy. Mężczyzna po okazaniu dokumentu Policjantom zaczął zachowywać się nerwowo. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało, iż kierujący jest trzeźwy. Duże zaniepokojenie wzbudził jednak sam dokument prawa jazdy, który okazał się być podrobiony. Mężczyzna kupił go wcześniej od swojego znajomego z Ukrainy za 2000 złotych. Sam nigdy nie był na Ukrainie- nie posiada nawet paszportu. Za posługiwanie się podrobionym prawem jazdy kierującemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci w trakcie patrolu zwrócili uwagę na kierującego pojazdem marki Citroen, którego postanowili zatrzymać do kontroli drogowej. W trakcie wykonywanych czynności ich niepokój wzbudził dokument prawa jazdy kierującego 35 letniego mieszkańca powiatu międzyrzeckiego bowiem zdjęcie na którym widniał wizerunek mężczyzny, nie przedstawiał pełnego wizerunku twarzy, czcionka wykorzystana w dokumencie była niezgodna z obowiązującym wzorem, a po sprawdzeniu dokumentu światłem UV ujawniono, iż nie posiada on żadnych wymaganych zabezpieczeń i znaków wodnych. Mundurowi bardzo szczegółowo rozpytali mężczyznę na okoliczność w jakich wszedł w posiadanie dokumentu . Miedzy innymi jak przebiegał egzamin, kiedy go zdał oraz w jakim terminie był na Ukrainie by na koniec zapytać o paszport, którego jak się okazało kierujący nie posiada więc nie mógł być na Ukrainie. Mężczyzna po krótkim czasie przyznał, iż prawo jazdy kupił od znajomego z Ukrainy za 2000 złotych. A on sam nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Kierującemu za posługiwanie się podrobionym dokumentem grożą teraz surowe konse-kwencje prawne bowiem kodeks karny za ten czyn przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

sierżant sztabowy Mateusz Maksimczyk

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

Amfetaminę przechowywał na ogródkach działkowych. Podejrzanego zatrzymali kryminalni

Międzyrzeccy kryminalni w wyniku skutecznej pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali 31-latka, który posiadał znaczne ilości amfetaminy. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony zatrzymaniem, do którego doszło w altanie na ogródkach działkowych. Policjanci zabezpieczyli tam narkotyki podzielone w tak zwane ścieżki, kartę bankomatową oraz rulon. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Międzyrzecza ustalili, że 31-letni mieszkaniec gminy Międzyrzecz może posiadać znaczne ilości narkotyków. Z zebranych informacji wynikało, że mężczyzna może przechowywać zakazane substancje w altanie znajdującej się na ogródkach działowych. W wyniku podjętych działań zatrzymano mężczyznę, przy którym ujawniono znaczne ilości amfetaminy. Mężczyzna był w szoku, nie spodziewał się funkcjonariuszy w miejscu, w którym przebywał. Czuł się tam bezpiecznie i na tyle swobodnie, że w chwili zatrzymania posiadał poporcjowane narkotyk na metalowej tacce, kilka worków strunowych z tą substancją oraz młynki do suszu marihuany. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty związane z przestępczością narkotykową, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

sierżant sztabowy Mateusz Maksimczyk

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

Silny podmuch wywrócił łódź, ludzie wpadli do wody – na ratunek ruszyli policyjni wodniacy

Policyjni wodniacy w trakcie zabezpieczania regat zauważyli jak silny podmuch wiatru wywraca jedną z żaglówek na bok. Na łodzi znajdowały się trzy osoby, które z impetem wpadły do wody. Na pomoc ruszyła między innymi łódź policyjna, która wciągnęła jednego z uczestników na pokład łodzi. Policjanci wspólnie ze strażakami udzielili poszkodowanym żeglarzom niezbędnej pomocy - dzięki skutecznym działaniom udało się postawić wywróconą łódź z powrotem na wodzie, a uczestnicy żeglarze mogli bezpiecznie kontynuować udział w regatach

W niedzielne popołudnie (9 sierpnia) międzyrzeccy wodniacy - aspirant sztabowy Paweł Szmyt i posterunkowy Sandra Rybka, którzy dysponują szybką łodzią motorową wyposażoną pełnili służbę na jeziorze Lubikowskim, gdzie zabezpieczali regaty żeglarskie. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem miłośników sportów wodnych. Do niebezpiecznej sytuacji doszło chwilę po rozpoczęciu regat, gdzie silny podmuch wiatru wywrócił jedną z łodzi na bok. Osoby przebywające w łodzi z impetem wpadły do wody. Z pomocą ruszyli policjanci i strażacy na łodziach motorowych. Ratownicy błyskawicznie znaleźli się w miejscu zdarzenia, by już po chwili wciągnąć na pokład osoby poszkodowane. Na szczęście w wyniku wywrócenia łodzi nikomu nic poważnego się nie stało. Dużą rozwagą wykazali się sami żeglarze, którzy mieli na sobie kapoki, które po wywróceniu łodzi unosiły ich na wodzie. Po udzieleniu pomocy przez służby udało się bezpiecznie podnieść żaglówkę, a jej uczestnicy mogli bezpiecznie kontynuować udział w regatach.

Policyjne patrole wodne to częsty obrazek na polskich jeziorach. Funkcjonariusze pełniący tą wyjątkową służbę dbają o nasze bezpieczeństwo zarówno w wodzie jak i na terenach przywodnych. Warto podkreślić, iż ta sytuacja pokazuje jak ważne jest odpowiednie przygotowanie i zabezpieczenie samych uczestników wodnych atrakcji.

sierżant sztabowy Mateusz Maksimczyk

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

#pomagamyichronimy - Podziękowania dla dzielnicowego za pomoc w odzyskaniu pieniędzy

Na ręce Komendanta Policji w Międzyrzeczu inspektora Pawła Rynkiewicza wpłynęły podziękowania od mieszkanki powiatu za pomoc w odzyskaniu znacznej kwoty pieniędzy. Dzielnicowy Posterunku Policji w Przytocznej starszy sierżant Piotr Leśkiewicz podjął skuteczne działania, które przyczyniły się do odzyskania ówcześnie pożyczonych pieniędzy dla sąsiadki. Kobieta nagle postanowiła się przeprowadzić i zerwała kontakt ze zgłaszającą.

Do Posterunku Policji w Przytocznej zgłosiła się zrozpaczona kobieta, która poinformowała dzielnicowego starszego sierżanta Piotra Leśkiewicza o swoim problemie związanym z tym, że kobieta pożyczyła swojej sąsiadce znaczną sumę pieniędzy i nie mogła ich odzyskać, gdyż ta nagle zmieniła miejsce zamieszkania. Ponadto sąsiadka nie oddała pieniędzy w uzgodnionym wcześniej terminie. Po wysłuchaniu zrozpaczonej kobiety dzielnicowy uspokoił ją i poinformował, że zrobi wszystko aby ta odzyskała swoje pieniądze. Jeszcze tego samego dnia policjant ustalił nowy adres zamieszkania kobiety, która nie oddała swojego długu, pojechał do niej i przedstawił sytuację pod kątem merytorycznym i prawnym. Kobieta jeszcze tego samego dnia zwróciła pieniądze swojej już byłej sąsiadce.

Rola dzielnicowego w społeczeństwie jest bardzo ważna, ci funkcjonariusze Policji są najbliżej mieszkańców znając ich problemy oraz potrzeby. Wykazują się przy tym ogromnym zaangażowaniem, empatią i skutecznością. Podziękowania za trud włożony w codzienną służbę motywują do działania i sprawiają, że wzrasta poczucie z dobrze wykonanej pracy na rzecz społeczeństwa.

sierżant sztabowy Mateusz Maksimczyk

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

Policjanci pomogli potrąconemu kotu

Policjanci ze Skwierzyny w trakcie nocnego patrolu zauważyli kilka kobiet znajdujących się na drodze. pochylają się nad czymś. Jak się okazało kobiety zauważyły na drodze potrąconego kota, który najprawdopodobniej został potrącony prze samochód. Policjanci zaopiekowali się zwierzakiem, monitorowali jego stan. Przy pomocy przedstawicieli fundacji zajmującej się pomocą dla zwierząt potrącony kot otrzymał pomoc weterynaryjną.

W sobotni wieczór (14 sierpnia) skwierzyńscy policjanci zauważyli, jak kilka kobiet stoi na drodze i nad czymś się pochyla. Po wyjściu z radiowozu wszystko się wyjaśniło bowiem na jezdni leżał potrącony kot, który miał krwawiącą ranę w okolicach pyszczka, był oszołomiony i nie mógł wstać. Policjanci uspokoili kobiety, informując je jednocześnie, że zaopiekują się rannym zwierzakiem. Natychmiast udzielili mu niezbędnej pomocy, przenosząc kota w bezpieczne miejsce. Zwierzę było oszołomione, nie mogło samodzielnie wstać, głośno miałczało i było wyraźnie przestraszone. Na czas zapewnienia mu fachowej pomocy umieścili je w radiowozie, gdzie mogli stale monitorować jego stan i dbając równocześnie o komfort zwierzęcia i starając się go uspokoić. Mundurowi podjęli decyzję o zapewnieniu mu specjalistycznej pomocy weterynaryjnej, przekazując kota przedstawicielowi fundacji zajmującej się pomocą zwierzakom. Ten przejął od policjantów poszkodowanego kota, który następnie otrzymał fachową pomoc.

sierżant sztabowy Mateusz Maksimczyk

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

Aby dodać komentarz nie musisz się logować.
Redakcja portalu skwierzyna.eu nie odpowiada za treść komentarzy, publikujesz na własną opowiedzialność!

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment