Korzystamy z cookies. Bez zmiany ustawień zgadzasz się na użycie plików cookie.

Repertuar Helios

Teatr im. J. Osterwy

Zabezpieczone ponad 130 kilogramów nielegalnego tytoniu i zatrzymany 48-latek efektem współpracy Policji i KAS

Międzyrzeccy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli ponad 130 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Gdyby towar trafił na rynek, naraziłoby to Skarb Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego w wysokości ponad 150 tysięcy złotych. Do sprawy zatrzymano 48-letniego mieszkańca gminy Skwierzyna

Policjanci z Międzyrzecza dzięki ciężkiej i wnikliwej pracy operacyjnej wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej ustalili, że na jednej z posesji położonej w gminie Skwierzyna mogą znajdować się znaczne ilości krajanki tytoniowej nieposiadającej polskich znaków akcyzy. Ścisła współpraca służb doprowadziła do zatrzymania 48-letniego mężczyzny, który posiadał  siedem pełnych worków nielegalnej krajanki tytoniowej o łącznej wadze ponad 130 kilogramów. Szacowana wartość to ponad 150 tysięcy złotych wyliczonych w oparciu o podatek VAT i akcyzę. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania i przechowywania wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego. Za popełniony czyn grozi mu teraz wysoka kara finansowa. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

https://miedzyrzecz.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/159/159-182535.jpg" width="605" height="403" />

Kolejna skuteczna akcja Policji w walce z przestępczością narkotykową

Policjanci kryminalni z międzyrzeckiej Komendy Policji dzięki zaangażowaniu oraz doskonałej wiedzy operacyjnej zatrzymali 26-letnią kobietę, która posiadała ponad 137 gram suszu marihuany. Ciężka i wytężona praca Policjantów kryminalnych pozwoliła na wyeliminowanie z rynku substancji zabronionych. To już kolejny w tym roku cios Policjantów w przestępczość narkotykową.

Skutecznością i profesjonalizmem kolejny raz wykazali się policjanci, dzięki którym narkotyki nie trafi na czarny rynek. Międzyrzeccy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej każdego dnia pracują nad eliminowaniem ze środowiska przestępczego dilerów narkotyków oraz osób posiadających substancje zabronione. Tym razem w ręce Policjantów wpadła 26-letnia mieszkanka gminy Skwierzyna, która posiadała ponad 137 gram suszu marihuany w tym już poporcjowane w woreczki strunowe.

Zatrzymanej kobiecie grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Policjanci na bieżąco monitorują stan bezpieczeństwa na terenie całego powiatu i analizują wszelkie sygnały dotyczące przestępczości narkotykowej. To dzięki ich pracy osoby odpowiedzialne za ten przestępczy proceder trafiają przed oblicze wymiaru sprawiedliwości.

https://miedzyrzecz.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/159/159-182596.jpg" width="605" height="404" />

Zatrzymany przez Policjantów w bezpośrednim pościgu- uciekał bo nie miał uprawnień

dzielnicowi z Posterunku Policji w Pszczewie w dniu 10 maja trakcie w trackie patrolu podległego rewiru służbowego zauważyli samochód marki mercedes, którego kierujący na widok oznakowanego radiowozu gwałtownie przyspieszył oddalając się znacznie od policyjnego pojazdu, a następnie bez sygnalizowania skręcił w drogę gruntową. Taka postawa kierującego wzbudziła zaniepokojenie u funkcjonariuszy dlatego też postanowili zatrzymać kierującego do kontroli. Niezwłocznie włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe nadając sygnał do zatrzymania się pojazdu. Kierowca osobowego samochodu nie zastosował się do wydawanych poleceń i zaczął uciekać przez drogi gruntowe oraz łąkę.

Rozpoczął się pościg między innymi drogami gruntowymi i po terenie bagnistym. Dzięki doskonałej znajomości topografii terenu dzielnicowi nie odpuszczali i mimo ciężkich warunków kontynuowali pościg za kierującym. O pościgu zostały poinformowane wszystkie patrole w służbie, które kolejno potwierdzały gotowość do przyłączenia się do pościgu. Po chwili uciekający mercedes  wjechał na bagnisty teren, gdzie ugrzązł w błocie. Kierujący próbował jeszcze kontynuować ucieczkę lecz zaistniałą sytuację niezwłocznie wykorzystali Policjanci, którzy obezwładnili i zatrzymali kierującego. Jak się okazało za kierownicą siedział 26-letni mieszkaniec gminy Pszczew, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami za co był już wielokrotnie karany.

Mężczyzna jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty między innymi niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz  kierowania pojazdem nie posiadając do tego wymaganych uprawnień. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

https://miedzyrzecz.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/159/159-182705.jpg" width="605" height="454" />

Autobusem do szkoły, autobusem na wycieczkę – policjanci zadbali o bezpieczeństwo uczniów

Policjanci drogówki międzyrzeckiej Policji w związku z powrotem dzieci i młodzieży do szkół prowadzą kontrole autobusów przewożących dzieci i młodzież. Policjanci wzięli pod lupę szczególnie stan techniczny kontrolowanych pojazdów oraz ich niezbędne wyposażenie, sprawdzali również uprawnienia kierowców autobusów ich stan trzeźwości oraz posiadane licencje i zezwolenia. Wszystko to dla bezpieczeństwa uczniów i spokoju ich rodziców.

W związku z zakończeniem nauki zdalnej i powrotem dzieci i młodzieży do szkół mundurowi „w białych czapkach” kontrolują autokary szkolne. Wnikliwe kontrole skupiają się przede wszystkim na poprawności działania systemów kierowania i hamowania, stanu zużycia rzeźby bieżnika opon ,oświetlenia oraz dokonaniu sprawdzenia poziomu płynów eksploatacyjnych. Policjanci sprawdzają również czy pojazdy posiadają niezbędne wyposażenie takie jak gaśnice, apteczki doraźnej pomocy , zbijaki do szyb i wyjścia ewakuacyjne jak również tabliczki informujące o przewozie dzieci.

Wszystkie skontrolowane dotychczas autobusy okazały się sprawne i mogły w dalszym ciągu bezpiecznie przewozić podróżnych. Na wysokości zadania stanęli również kierowcy, którzy byli odpowiednio przygotowani do jazdy oraz posiadali wszystkie niezbędne uprawnienia. Policjanci nie poprzestają na jednorazowych działaniach. Autokary szkolne są pod szczególnym nadzorem funkcjonariuszy by dzieci mogły podróżować bezpiecznie.

https://miedzyrzecz.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/159/159-182890.jpg" width="605" height="432" />

Kolejne uderzenie w przestępczość akcyzową – policjanci zabezpieczyli ponad 100 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzowych

Kryminalni z międzyrzeckiej Policji dzięki zaangażowaniu oraz skutecznej pracy operacyjnej udaremnili wprowadzenie do obrotu ponad 100 kilogramów nielegalnego tytoniu. Zabezpieczony towar nie posiadał polskich znaków akcyzowych. Gdyby towar trafił na czarny rynek naraziłoby to Skarb Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego o ponad 110 tysięcy złotych. Do sprawy zatrzymano 26-letniego mężczyznę, który usłyszał zarzuty.

Międzyrzeccy policjanci z wydziału kryminalnego ustalili, iż po terenie gminy Międzyrzecz może poruszać się  kierujący pojazdem osobowym, który przewozi zaadresowane paczki z zawartością nielegalnego tytoniu.  Szybka i dynamiczna reakcja mundurowych doprowadziła do zatrzymania 26- letniego mieszkańca Zielonej Góry, u którego w pojeździe zabezpieczono ponad 40 paczek różnej wielkości i wagi z zawartością tytoniu bez polskich znaków akcyzowych. Gdyby zabezpieczony towar trafił na czarny rynek naraziłoby to Skarb Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego o ponad 110 tysięcy złotych. W czynnościach procesowych brali udział również funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej z wyszkolonym psem do wykrywania tytoniu.

 

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty przechowywania i przewożenia wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego. Za popełniony czyn grozi mu teraz wysoka kara finansowa. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

https://miedzyrzecz.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/159/159-182952.jpg" width="605" height="432" />

https://miedzyrzecz.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/159/159-182949.jpg" width="605" height="432" />

Bezpieczne kąpieliska dzięki policyjnym wodniakom

Zbliża się upragniony dla wielu sezon letni, który niewątpliwie zwiększy zainteresowanie aktywnością w wodzie i nad nią. Dla Policyjnych wodniaków jest to jednak czas wzmożonej i wytężonej pracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa osób korzystających z uroków przyrody. Policyjne patrole wodne pojawiły się już na akwenach wodnych powiatu międzyrzeckiego dbając nie tylko o bezpieczeństwo amatorów kąpieli ale i monitorując stele pojawiające się zagrożenia.

Zapewnienie bezpieczeństwa osobom pływającym, kąpiącym się czy uprawiającym sporty wodne, a także kontrola i ochrona środowiska naturalnego to tylko ułamek zadań jakie stoją przed Policyjnymi wodniakami. W codziennej służbie kontrolują i likwidują powstałe zagrożenia w postaci nielegalnych siatek rozłożonych przez kłusowników- zajmują się również ich schwytaniem i postawieniem przed wymiarem sprawiedliwości. Kontrolują pozwolenia i karty rybackie amatorów wędkowania, a także trzeźwość osób żeglujących oraz to czy pojazdy wodne posiadają niezbędne wyposażenie takie jak np. kapoki. Międzyrzeccy Policjanci dysponują zaawansowaną technologicznie łodzią motorową wyposażoną w wyspecjalizowany sprzęt ratowniczy dzięki któremu szybko, bezpiecznie a przede wszystkim skutecznie mogą dotrzeć do osoby która będzie wymagała pomocy zarówno na wodzie jak i terenach przywodnych. Policjanci pełniący tą wyjątkową służbę to wykwalifikowani specjaliści, którzy przeszli szereg trudnych i wyczerpujących szkoleń zarówno na licznych akwenach wodnych ale i na salach wykładowych  gdzie doskonalili swoje umiejętności między innymi z zakresu udzielania pierwszej pomocy osobą tonącym.

           

W trosce o Twoje bezpieczeństwo nad wodą Policjanci przypominają o podstawowych zasadach jakimi należy się kierować spędzając czas nad wodą:

  • Wybieraj tylko strzeżone kąpieliska i miejsca wyznaczone do kąpieli!
  • Stosuj się do regulaminu kąpieliska obowiązujących oznaczeń i poleceń ratownika!
  • Nie skacz do nieznanej i płytkiej wody!
  • Nigdy nie pływaj po spożyciu alkoholu!
  • Nie przeceniaj swoich umiejętności pływackich!
  • Korzystaj z pewnego o sprawnego sprzętu pływającego!
  • Pływając na łodziach, kajakach zawsze zakładaj kapok!
  • Nie zostawiaj swoich rzeczy bez opieki!
  • Bądź zawsze w pobliżu, gdy Twoje dziecko pływa!
  • W razie niebezpieczeństwa dzwoń pod numer alarmowy 112

Nietrzeźwy rowerzysta drogą ekspresówką S3 pod prąd - niebezpieczna kumulacja przerwana przez policjantów

Policjanci z międzyrzeckiej drogówki patrolując drogę ekspresową S-3 zauważyli rowerzystę, który poruszał się jednośladem się pod prąd. Na domiar złego, mężczyzna był kompletnie niewidoczny na drodze, ponieważ nie posiadał niezbędnego oświetlenia roweru, a ponadto był nietrzeźwy. Policyjny alkomat wskazał 1,7 promila w jego organizmie. Gdyby nie szybka reakcja międzyrzeckich stróżów prawa jego nieodpowiedzialne zachowanie mogło mieć tragiczne skutki

Policjanci podczas ostatniego „ długiego weekendu” pracowali nad zapewnieniem bezpieczeństwa zmotoryzowanych. Wzmożone patrole reagowały na niebezpieczne sytuacje na drogach. Jedną z nich było między innymi nieodpowiedzialne zachowanie kierującego rowerem, który w niedzielny wieczór (6 grudnia) postanowił skrócić sobie drogę wjeżdżając na drogę S-3 pod prąd, nie zważając na niebezpieczeństwa związane z taką jazdą. Lekkomyślny mężczyzna, w porę został zatrzymany przez międzyrzeckich stróżów prawa, jak się okazało to nie wszystkie wykroczenia na koncie nierozsądnego mężczyzny. Okazało się, iż znajduję się w stanie nietrzeźwości - policyjny alkomat wykazał 1,7 promila w jego organizmie. Nieodpowiedzialnym mężczyzną okazał się być 40 letni mieszkaniec Mołdawii przebywający na terenie gminy Międzyrzecz. Ten w trakcie przeprowadzanej interwencji bagatelizował powstałe zagrożenie i miał pretensje do policjantów za reakcję. 40-latek noc spędził w policyjnej celi, gdzie po wytrzeźwieniu czekają go konsekwencje prawne.

https://miedzyrzecz.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/159/159-183335.jpg" width="605" height="432" />

Błyskawiczne zatrzymanie sprawcy kradzieży z włamaniem do jednego z lokali w Skwierzynie

Funkcjonariusze pełniący nocną służbę patrolową na terenie gminy Skwierzyna o godz. 2:40 zostali poinformowani, że w jednym z lokali znajdujących się w centrum miasta młody mężczyzna dokonał wybicia szyby wystawowej oraz sięga dłonią do przedmiotów znajdujących się w zasięgu ręki i je kradnie. Mundurowi błyskawicznie zjawili się na miejscu a w trakcie dojazdu zauważyli jak mężczyzna pasujący do rysopisu na widok oznakowanego radiowozu ucieka do jednej z kamienic. Policjanci rozpoczęli pościg za tym mężczyzną.

Policjanci w trakcie podjętego pościgu po tym jak mężczyzna wszedł do jednego z budynków stracili go z pola widzenie. Podjęta szczegółowa penetracja terenu nie przyczyniła się jednak do zatrzymania mężczyzny. Rozpoczęła się więc wytężona praca Skwierzyńskich kryminalnych oraz technika kryminalistycznego.  Skrupulatna i mozolna praca mundurowych przy zebraniu materiału dowodowego oraz ogromne doświadczenie którym wykazali się w trakcie wykonywanych czynności procesowych doprowadziła do wytypowania sprawcy popełnionego przestępstwa, którym okazał się być 25 -letni mieszkaniec gminy Skwierzyna

Mężczyzna jeszcze tego samego dnia został zatrzymany i doprowadzony do jednostki Policji, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 10

https://miedzyrzecz.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/159/159-183480.jpg" width="534" height="800" />

https://miedzyrzecz.policja.gov.pl/go4/serwis-informacyjny/aktualnosci/37944,Blyskawiczne-zatrzymanie-sprawcy-kradziezy-z-wlamaniem-do-jednego-z-lokali-w-Skw.html

Podziemnymi tunelami dostali się do kościoła. Dzięki policjantom już są ustaleni, a jeden zatrzymany

Do kradzieży z włamaniem do jednego z kościołów znajdujących się w na terenie Międzyrzecza doszło pod koniec marca. Rabusie dostali się do świątyni poprzez kanały piwniczne. Żeby się do nich dostać najpierw musieli jednak przeciąć metalową kłódkę. Po przejściu ciemnej i ciasnej piwnicy złodzieje weszli do wewnątrz kościoła skąd ukradli plastikową kasetę z zawartością pieniędzy w której wierni składali datki, również te na cele charytatywne. Powstałe straty oszacowane są na 1500 złotych.

Międzyrzeccy Policjanci bardzo intensywnie pracowali nad tą sprawą. Na miejscu zdarzenia pracował policyjny technik, który skrupulatnie zabezpieczył ślady kryminalistyczne powstałe na miejscu zdarzenia. Do pracy przystąpili również funkcjonariusze operacyjni, którzy rozpoczęli intensywne i wytężone typowania sprawców przestępstwa. Międzyrzeccy mundurowi postawili sobie za punkt honoru rozwikłanie tej zagadkowej kradzieży i postawienie przed wymiarem sprawiedliwości ich sprawców. Wnikliwa analiza zebranego materiału dowodowego oraz ustalenia operacyjne przyniosły oczekiwane efekty.

Wytypowano trzech podejrzanych mieszkańców gminy Międzyrzecz w wieku od 35 do 40 lat. Niedługo później doszło do zatrzymania pierwszego z nich. Trwają czynności mające na celu postawienie zarzutów pozostałym sprawcą kradzieży z włamaniem. Za swój czyn grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

https://miedzyrzecz.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/159/159-183690.jpg" width="605" height="403" />

https://miedzyrzecz.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/159/159-183692.jpg" width="605" height="907" />

Bezmyślna kradzież- surowe konsekwencje. Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży donicy z kwiatami

Do kradzieży jednej z donic wraz z kompozycją kwiatową znajdującej się na moście przy ul. Kazimierza Wielkiego w Międzyrzeczu doszło w niedzielę 6 czerwca. O fakcie kradzieży międzyrzeckich Policjantów poinformował pracownik urzędu miasta i gminy. Wartość donicy okazała się być znaczna gdyż przekroczyła kwotę 700 złotych. Mundurowi bardzo szybko zajęli się tą sprawą by ustalić i zatrzymać sprawcę przedmiotowej kradzieży

Wytężona praca międzyrzeckich mundurowych przy ustaleniu sprawcy kradzieży szybko przyniosła oczekiwane efekty. Już godzinę po otrzymaniu zgłoszenia  przestępstwa sprawca kradzieży został zatrzymany na jednym z bulwarów znajdujących się w Międzyrzeczu. Jak się okazało sprawcą jest obywatel Mołdawii przebywający na terenie gminy Międzyrzecz znany z wcześniejszych interwencji. Kradzież o tyle była dziwna i bezmyślna, że skradzioną donice mężczyzna porzucił przy siedzibie jednej z dużych sieci sklepów spożywczych.

Zatrzymany mężczyzna słyszał już zarzuty związane z kradzieżą ponadto obywatela Mołdawii przekazano dla funkcjonariuszy straży granicznej, którzy podejmą kroki związane z deportacją mężczyzny z kraju.  

sierżant sztabowy Mateusz Maksimczyk

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu.

Aby dodać komentarz nie musisz się logować.
Redakcja portalu skwierzyna.eu nie odpowiada za treść komentarzy, publikujesz na własną opowiedzialność!

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment