Korzystamy z cookies. Bez zmiany ustawień zgadzasz się na użycie plików cookie.

Repertuar Helios

Teatr im. J. Osterwy

KRONIKA POLICYJNA

Policjant po służbie ruszył w pościg i zatrzymał 19-latka odpowiedzialnego za kradzież rozbójniczą

Starszy sierżant Mateusz Guzek będąc po służbie zauważył mężczyznę wybiegającego ze sklepu, którego próbowała zatrzymać ekspedientka. Między nimi doszło do szarpaniny, po czym młody mężczyzna zaczął znowu uciekać. Międzyrzecki policjant widząc całe zdarzenie natychmiast zareagował i po krótki pościgu zatrzymał uciekającego 19-latka. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjantem jest się przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. To stwierdzenie najtrafniej podsumowuje sytuację, do której doszło w Międzyrzeczu w czwartek (3 grudnia). Policjant tamtejszej komendy – starszy sierżant Mateusz Guzek - w czasie wolnym od służby, będąc na zakupach w rejonie parkingu zauważył, że z pobliskiego sklepu wybiegł mężczyzna, a za nim pracownica, która usiłowała go zatrzymać. Pomiędzy nimi do szarpaniny wskutek której ekspedientka została uderzona, a następnie przewróciła się na ziemię, natomiast napastnik zaczął ponownie uciekać. Dzięki natychmiastowej reakcji, a także odpowiedniemu wyszkoleniu, po krótkotrwałym pościgu pieszym międzyrzecki policjant zatrzymał mężczyznę. O zdarzeniu poinformował Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu. Ten skierował na miejsce patrol interwencyjny, który przejął zatrzymanego mężczyznę. Wzorowa postawa funkcjonariusza pozwoliła także na odzyskanie skradzionego sprzętu.

Zatrzymany 19-latek usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej, za co kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Kobieta cierpiąca na zaniki pamięci odnaleziona przez policjantów 20 kilometrów od domu

Chora kobieta cierpiąca na zaniki pamięci wyszła z domu i przez wiele godzin nie wracała. W odnalezieniu 70-latki pomogli policjanci z Międzyrzecza. To kolejny przykład profesjonalizmu funkcjonariuszy, który przekłada się na skuteczne dotarcie do osoby zaginionej.

Policjanci dowiedzieli się o zaginięciu chorej kobiety kilka godzin po jej wyjściu z domu w sobotę 12 grudnia 2020 roku przed godz. 20:00. Według ustaleń mundurowych 70-latka wyszła z domu ok. 15:30 na spacer z kijkami. Kobieta miała w zwyczaju codziennie spacerować i przez kilka godzin pokonywać 5-7 km, oddalając się w różnych kierunkach od Rokitna. Dopiero gdy o stałej porze nie powróciła do domu i nie odbierała telefonu, rodzina powiadomiła policjantów o jej zaginięciu. Należało działać bardzo szybko, bo  był już wieczór a temperatury na zewnątrz sięgały blisko 0 ̊C. Dodatkowo okazało się, że kobieta jest chora i cierpi na zaniki pamięci.

Dyżurny międzyrzeckiej jednostki do akcji poszukiwawczej zaangażował wszystkie patrole i przekazał im dokładny rysopis kobiety. Podczas penetracji dróg przyległych do Rokitna, policjanci uzyskali informację, że kobietę o podobnym rysopisie widziano we wsi Gorzyń, oddalonej od Rokitna o niemal 20 kilometrów. Na szczęście ustalenia potwierdziły się. Policjanci w Gorzyniu na przystanku autobusowym odnaleźli kobietę odpowiadającą rysopisowi. 70- latka nie wiedziała gdzie jest i jak się tam dostała. Na szczęście nic jej się nie stało, była tylko trochę zdezorientowana. Bezpiecznie trafiła pod opiekę bliskich.

Policjant wracając ze służby do domu zatrzymał mężczyznę poszukiwanego listem gończym

Doskonałą wiedzą, rozpoznaniem i czujnością wykazał się międzyrzecki policjant, który podczas powrotu ze służby do domu zauważył i zatrzymał mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Dzięki zaangażowaniu funkcjonariusza kryminalnego 37-latek najbliższe dwa lata spędzi w zakładzie karnym.

Do zdarzenia doszło we wtorek (15 grudnia) po godzinie 15 w Skwierzynie. Wracający ze służby policjant z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu, na jednej z ulic, zauważył jadącego samochodem mężczyznę, który był podobny do osoby poszukiwanej. Natychmiast powiadomił o tym fakcie dyżurnego jednostki. Policjant cały czas jechał za autem i stale relacjonował dyżurnemu, w którym miejscu się znajduje. W pewnym momencie mężczyzna zatrzymał pojazd na parkingu i chciał odejść. Funkcjonariusz wiedział, że jeśli będzie czekał na patrol, poszukiwany mężczyzna może się oddalić. Postanowił więc działać i sam zatrzymał 37-latka. Po przyjeździe mundurowych potwierdziło się, że jest on poszukiwany listem gończym w celu odbycia kary dwóch lat pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa narkotykowe. Dzięki doświadczeniu i doskonałemu rozpoznaniu policjanta kryminalnego, poszukiwany mężczyzna został zatrzymany i trafił do zakładu karnego.

Policyjna krew z lubuskiego popłynęła dla funkcjonariusza ze Szczecina

Policjanci z Międzyrzecza podzielili się darem życia ze swoim kolegą ze Szczecina. Nie zwlekając pomogli koledze, który został ciężko ranny w wypadku i podzielili się tym co mają najcenniejszego.

Honorowe krwiodawstwo to zarówno wspaniała idea jak i niezastępowalna metoda leczenia. Człowiek jest jedynym źródłem tego wspaniałego leku, którego nie można zastąpić żadnym innym lekarstwem. Mł. asp. Remigiusz Dmytryszyn oraz sierż.szt. Mateusz Maksimczyk z Wydziału Ruchu Drogowego międzyrzeckiej jednostki Policji doskonale wiedzą, jak ważna jest każda kropla krwi. Sami obsługują zdarzenia drogowe, udzielają pierwszej pomocy rannym w wypadkach i doskonale zdają sobie sprawę, jak ważna i cenna jest każda kropla krwi. Dlatego, jak tylko zobaczyli apel środowiska policyjnego z informacją, że pilnie potrzebna jest krew dla sierż. Pawła Wichrowskiego – policjanta Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie, który uległ poważnemu wypadkowi wiedzieli, że zbiórka nie może się odbyć bez ich udziału. Wszyscy policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu życzą koledze szybkiego powrotu do zdrowia.

Lubuscy policjanci rozpracowali zorganizowana grupę przestępczą handlująca narkotykami

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim oraz z międzyrzeckiej komendy zatrzymali pięć osób biorących udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Zajmował się ona obrotem znacznymi ilościami narkotyków. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Międzyrzeczu, wszyscy zatrzymani zostali aresztowani na trzy miesiące. Za tego typu przestępstwa może grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci doskonale przygotowali się do działania i samego zatrzymania pięciu mężczyzn mających związek z przestępczością narkotykową. Funkcjonariusze przez wiele miesięcy prowadzili działania operacyjne, mające na celu zebranie jak najwięcej informacji związanych ze sprawą handlu narkotykami na terenie powiatu międzyrzeckiego. Konieczne było dokładne zaplanowanie sposobu zatrzymania wytypowanego pojazdu, jak i ustalenie bezpiecznego miejsca, w którym to miało nastąpić.

Efektem wielomiesięcznej wspólnej pracy operacyjnej policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim oraz Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu było zatrzymanie 22 grudnia pięciu mężczyzn, którzy działając w zorganizowanej grupie przestępczej, uczestniczyli w obrocie znacznych ilości narkotyków. Do działań zaangażowano maksymalne siły i środki, a doszło do niego na jednym ze zjazdów z autostrady. Policjanci podczas przeszukania pojazdu, zabezpieczyli ponad kilogram środków odurzających. Zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających oraz uczestniczenia w obrocie znacznymi ilościami narkotyków, działając w zorganizowanej grupie przestępczej. Jeden z zatrzymanych mężczyzn usłyszał zarzut kierowania tą grupą. Policjanci zabezpieczyli na terenie posesji 43-latka ponad 60 tysięcy złotych oraz 3 tysiące euro. Z ustaleń kryminalnych wynika, że czarnorynkowa wartość narkotyków, które grupa mężczyzn wprowadziła do obrotu to ponad 600 tysięcy złotych.

Pięciu mężczyzn w wieku od 35 do 43 lat (mieszkańcy powiatu międzyrzeckiego), na wniosek Prokuratury Rejonowej w Międzyrzeczu, zostało aresztowanych na okres trzech miesięcy. Za tego typu przestępstwa może im grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

4-latek ranny po użyciu fajerwerków. Chrońmy dzieci przed tymi materiałami!

Nieodłącznym elementem sylwestrowej nocy są fajerwerki. Policjanci przypominają, że należy używać ich odpowiedzialnie i zadbać by w ich posiadanie nie weszły dzieci. Niestety w powiecie międzyrzeckim doszło do wybuchu petardy w ręce 4-letniego chłopca, w wyniku czego stracił 2 palce. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Fajerwerki to nieodłączny element sylwestrowej nocy. Od wielu lat wszyscy bardzo chętnie oglądamy pokazy kolorowych ogni, które rozświetlają niebo by przywitać Nowy Rok. To piękna tradycja, ale równie niebezpieczna.

Niestety na terenie powiatu międzyrzeckiego doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia z fajerwerkami. W jednym z mieszkań, w niewyjaśnionych okolicznościach, doszło do wybuchu petardy w ręku 4-letniego chłopca. W wyniku zdarzenia stracił on dwa palce. Dziecko zostało przetransportowane do szpitala. Policjanci prowadzą dochodzenie w tej sprawie pod kątem narażenia dziecka na niebezpieczeństwo. Mundurowi wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Używanie petard i fajerwerków może stwarzać sytuacje, w których dochodzi do bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia i życia człowieka. Przypominamy, aby zachować wszelkie środki ostrożności i pamiętać o zasadach bezpieczeństwa, które mogą uchronić nas przed nieszczęśliwymi wypadkami.

Pamiętajmy:

- kupujmy fajerwerki tylko w licencjonowanych punktach,

- petardy należy zabezpieczyć w mieszkaniu w taki sposób, aby nie miały do nich dostępu dzieci oraz niepowołane osoby,

- należy zapoznać się dokładnie z instrukcją zakupionego towaru,

- odpalanie fajerwerków może odbywać się wyłącznie pod nadzorem osoby dorosłej,

- nie należy rzucać petard pod nogi innych osób, pod okna mieszkań, w rejon samochodów, w kierunku zwierząt,

- nie należy odpalać ich w pomieszczeniach zamkniętych,

- sprzedaż materiałów pirotechnicznych osobom poniżej 18 roku jest przestępstwem zagrożonym karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2,

- za stwarzanie zagrożenia przy posługiwaniu się wyrobami pirotechnicznymi grożą kary aresztu, grzywny lub pozbawienia wolności.

Aby dodać komentarz nie musisz się logować.
Redakcja portalu skwierzyna.eu nie odpowiada za treść komentarzy, publikujesz na własną opowiedzialność!

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment