Korzystamy z cookies. Bez zmiany ustawień zgadzasz się na użycie plików cookie.

Repertuar Helios

Teatr im. J. Osterwy

Od 15 maja ruszyła nowa odsłona programu "Czyste powietrze".

W podstawowej wersji dotacje wynosić będą do 20 tys. zł, dla tych mniej zamożnych do 32 tys. zł. Wysokość pomocy będzie też uzależniona od efektu ekologicznego np. czy zdecydujemy zainstalować pompę ciepła. Będą one też o 5 tys. zł wyższe, jeżeli zdecydujemy się na montaż paneli fotowoltaicznych.

Podstawowe dofinansowanie (do 20 tys. zł) otrzymają osoby mające roczny dochód nieprzekraczający 100 tys. zł. Wyższe subwencje będą dotyczyć osób, których przeciętny miesięczny dochód na jednego członka ich gospodarstwa domowego nie będzie przekraczać kwoty: 1,4 tys. zł netto w gospodarstwie wieloosobowym lub 1960 zł netto w gospodarstwie jednoosobowym.

Trzecią grupę stanowią osoby, które będą mogły liczyć na pokrycie od 90 do 100 proc. kosztu realizowanej inwestycji. Będzie ona przysługiwać tym osobom, które znajdą się w programie dzięki aktywności gmin zainteresowanych udziałem w programie "Stop smog". Gminy w tym programie mogą otrzymać do 70 proc. dotacji od rządu na przedsięwzięcia termomodernizacyjne dla osób, które szczególnie tego wymagają.

Z programu będą mogli skorzystać też ci właściciele domów jednorodzinnych, którzy już wymienili źródło ciepła na nisko bądź zeroemisyjne. W zależności od zamożności otrzymają oni do 10 tys. bądź do 15 tys. zł na ocieplenie domu, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej.

Do nowej wersji "Czystego powietrza" włączone zostały również samorządy. Jak na razie NFOŚiGW podpisał ponad 650 porozumień z gminami. Oprócz wydawania zaświadczeń o prawie do podwyższonego dofinansowania, mają one pomagać ludziom w złożeniu wniosku.

Więcej: https://www.gov.pl/web/klimat/rusza-program-czyste-powietrze-20

Aby dodać komentarz nie musisz się logować.
Redakcja portalu skwierzyna.eu nie odpowiada za treść komentarzy, publikujesz na własną opowiedzialność!

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment