Korzystamy z cookies. Bez zmiany ustawień zgadzasz się na użycie plików cookie.

Repertuar Helios

Teatr im. J. Osterwy

KRONIKA  POLICYJNA

Złamał przepisy ruchu drogowego, posiadał narkotyki i… był poszukiwany. Policjanci zatrzymali kierowcę ciężarówki

Policjanci międzyrzeckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem ciężarowym, który złamał przepisy ruchu drogowego. Podczas kontroli okazało się, że 35-letni mężczyzna posiada przy sobie narkotyki oraz jest poszukiwany.

W środę (22 sierpnia) policjanci ruchu drogowego międzyrzeckiej jednostki Policji patrolowali drogę krajową nr 92. W rejonie Trzciela zauważyli ciężarówkę, której kierujący zignorował znaki i skręcił w lewo, przejeżdżając przy tym przez podwójną linię ciągłą. Policjanci natychmiast zareagowali i zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Jednak po dokładnym sprawdzeniu, okazało się, że to nie jedyne przewinienie, które kierowca ma „na sumieniu”. Po dokładnym sprawdzeniu w systemach policyjnych, okazało się, że kierowca jest poszukiwany do odbycia kary i należy go zatrzymać. Policjanci zgodnie z procedurami, w trakcie zatrzymania 35-latka, przystąpili do kontroli osobistej, aby sprawdzić, czy nie ma przy sobie niebezpiecznych narzędzi. I po raz kolejny okazało się, że to nie jest dobry dzień dla mieszkańca Siedlec. W jego kieszeni mundurowi znaleźli woreczek z marihuaną, który najprawdopodobniej został przywieziony z Holandii. W tej sytuacji policjanci podejrzewali, że kierowca mógł prowadzić pojazd pod wpływem środków odurzających, dlatego też przewieźli go do szpitala, gdzie została pobrana krew do badań. Kierowca odpowie za posiadanie narkotyków zaraz po tym, jak odsiedzi swój poprzedni wyrok. Policjanci czekają jeszcze na wyniki badań krwi, jeżeli ich przypuszczenia potwierdzą się, może on również odpowiedzieć za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających, za co grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Kolejny sukces policjantów w walce z przestępczością narkotykową

Skuteczne działania skwierzyńskich kryminalnych doprowadziły do zabezpieczenia krzewów konopi indyjskiej oraz zatrzymania osoby. Mężczyzna usłyszał już zarzuty za posiadanie i uprawianie roślin konopi wbrew przepisom Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii . Grozi mu za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek ( 27 sierpnia) kryminalni z Komisariatu Policji w Skwierzynie podczas prowadzonych działań operacyjnych ustalili, że 23- letni mieszkaniec gminy Przytoczna na terenie swojej posesji ma uprawiać konopie indyjskie. Po potwierdzeniu informacji policjanci udali się do miejsca zamieszkania mężczyzny gdzie podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych ujawnili dwa duże krzewy konopi indyjskiej.

Do sprawy zatrzymano 23- latka, który usłyszał już zarzuty za uprawianie i posiadanie konopi indyjskiej, za co grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Dzięki skuteczności skwierzyńskich policjantów na rynek nie trafią kolejne porcje narkotyku. A nie trzeba  nikomu przypominać   jak groźne dla naszego życia i zdrowia są wszelkiego typu narkotyki i dopalacze, dlatego wystrzegajmy się ich i nie dajmy się nakłonić do ich zażycia.

Sparing na otwarcie hali

Policjanci z Międzyrzecza oraz żołnierze z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej odegrali mecz towarzyski w piłkę siatkową. Imprezę zorganizowano z okazji otwarcia obiektu po jego gruntownym remoncie.

Po kilku miesiącach prac związanych z remontem hali sportowej na terenie 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej i jej gruntownej przebudowie, odbyło się uroczyste otwarcie obiektu. Dzięki gościnności Dowódcy jednostki, z doskonale wyposażonej hali korzystają często policjanci z Międzyrzecza, np. podczas sprawdzianu sprawności fizycznej funkcjonariuszy. W ceremonii przecięcia wstęgi uczestniczyli m.in. Burmistrz Międzyrzecza, Dyrektor Międzyrzeckiego Ośrodka Sportu i Wypoczynku, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej i Dyrektor Aresztu Śledczego w Międzyrzeczu oraz Komendant Powiatowy Policji w Międzyrzeczu. Otwarcia hali sportowej dokonał Dowódca 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej płk Robert Kosowski.

Z okazji uroczystego otwarcia obiektu, rozegrany został pierwszy mecz piłki siatkowej na nowej hali. Zmierzyły się dwie drużyny: policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu oraz żołnierze z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej.

Mimo, że drużynie policyjnej nie udało się wygrać, atmosfera panująca na hali, dobra zabawa i doping policjantów i pracowników Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu, zrekompensowały przegraną.

Tekst i zdjęcia: Justyna Łętowska

Aby dodać komentarz nie musisz się logować.
Redakcja portalu skwierzyna.eu nie odpowiada za treść komentarzy, publikujesz na własną opowiedzialność!

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment