Korzystamy z cookies. Bez zmiany ustawień zgadzasz się na użycie plików cookie.

Repertuar Helios

Teatr im. J. Osterwy

DWA WICEMISTRZOSTWA POLSKI DLA ZESPOŁU „NOWINKA”

Dwa Wicemistrzostwa Polski- to sukces tancerzy z Zespołu Tanecznego "NOWINKA” podczas Krajowych Mistrzostw IDO (International Dance Organization) Disco Freestyle, Street Dance Show, które odbyły się w dniach 14 - 15 marca w Karczewie, koło Warszawy.

Tancerze biorący udział w Mistrzostwach musieli zacząć swoją podróż już o 23:00, aby dotrzeć na miejsce przed rozpoczęciem przedsięwzięcia. Na szczęście spokojna droga pozwoliła naszym uczestnikom na odpoczynek, po którym gotów byli stanąć w do walki o najwyższe laury z najlepszymi tancerzami z całej Polski.

To najważniejsze zawody taneczne ponieważ są eliminacjami do Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Świata. Zespół „NOWINKA” zaprezentował się w trzech kategoriach tanecznych: Disco solo Freestyle, Street Dance Show solo oraz Formacje Street Dance Show powyżej 16 lat.

Jako pierwsza na parkiecie około godziny 9:00 zaprezentowała się nasza solistka Aurelia Mierzejewska w kategorii Disco solo Freestyle. Jak to bywa na tego typu imprezach konkurencja była ogromna. Po wyczerpujących prezentacjach tanecznych ostatecznie Aurelia stanęła na podium zajmując III miejsce oraz otrzymała nominację do kadry narodowej na Mistrzostwa Europy i Świata. Nasza solistka zaprezentowała się również w kategorii Street Dance Show solo, gdzie w finale wytańczyła bardzo wysokie IV miejsce.

Najważniejszą kategorią, w której „NOWINKA” brała udział to Formacje Street Dance Show. Tancerze przygotowywali się do Mistrzostw Polski bardzo ciężko trenując przez całe ferie zimowe. Codzienne treningi, ciężka i żmudna praca, były przygotowaniem do walki o najwyższe laury. Wszystkim uczestnikom towarzyszył ogromny stres, ponieważ był to ich pierwszy występ w tej dyscyplinie tanecznej, gdzie dodatkowo jako formacja zaprezentowali się w połączonym składzie tancerzy ze Skwierzyny i Przytocznej. Część tancerzy po raz pierwszy wzięła udział w tak dużej i prestiżowej imprezie.

Po prezentacji przyszedł czas na ogłoszenie finałowych wyników. Niedowierzanie oraz łzy wzruszenia i szczęścia towarzyszyły naszym tancerzom kiedy prowadzący ogłosił, iż III miejsce wędruje do Zespołu "NOWINKA". Niemożliwe stało się rzeczywistością. Zespół stanął na podium obok Formacji z Warszawy oraz Opola. Tym samym teoria znalazła swoje odzwierciedlenie w praktyce. Żmudne i wyczerpujące treningi opłaciły się.

II Wicemistrzostwo Polski oraz brązowe medale, które zawisły na szyjach były zwieńczeniem ciężkiej pracy tancerzy ze Skwierzyny i Przytocznej. Choreografia „OMEN” przygotowana przez Manuelę Mamys otrzymała jednocześnie nominację do Mistrzostw Europy i Świata.

A więc już w czerwcu Zespół „NOWINKA” wybiera się na Mistrzostwa Europy, a we wrześniu - miejmy nadzieję- także na Mistrzostwa Świata.

Gratulujemy i jednocześnie trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.

(Info i zdjęcia: Nowinka)

View the embedded image gallery online at:
http://skwierzyna.eu/index.php/82-nowinka#sigProIddb22bf331e

Aby dodać komentarz nie musisz się logować.
Redakcja portalu skwierzyna.eu nie odpowiada za treść komentarzy, publikujesz na własną opowiedzialność!

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment