Korzystamy z cookies. Bez zmiany ustawień zgadzasz się na użycie plików cookie.

Repertuar Helios

Teatr im. J. Osterwy

Rada Miejska w Skwierzynie, podczas Sesji w dniu 28.06.br., obok wielu innych uchwał, udzieliła absolutorium Burmistrzowi Skwierzyny i niejako w  „nagrodę” obniżyła wynagrodzenie włodarza miasta ( zasadnicze o 20%, ale w sumie o 90 zł). Jest to konsekwencja nowego rozporządzenia Rady Ministrów z 15 maja 2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych, która  przewiduje obniżenie  począwszy od 1 lipca 2018 r. minimalnych i maksymalnych poziomów pensji zasadniczej osób pełniących funkcje zarządzające w jednostkach samorządu terytorialnego lub w związkach jednostek samorządu terytorialnego, zatrudnianych na podstawie wyboru albo powołania. Należy jednak dodać, że gdyby nie podjęto tej uchwały, to rozporządzenie i tak zadziałałoby "z automatu".

Ponadto, podczas sesji RM, m.in. podjęto uchwałę w sprawie nadania imienia stadionowi w Murzynowie: „Stadion w Murzynowie im. Wiktora Zwolińskiego” i przyjęto projekt "Regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków".

Aby dodać komentarz nie musisz się logować.
Redakcja portalu skwierzyna.eu nie odpowiada za treść komentarzy, publikujesz na własną opowiedzialność!

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

 

Premiera GARDENA smart system w Polsce – kontroluj swój ogród za pomocą telefonu

Zdalne koszenie trawnika i nawadnianie ogrodu za pomocą aplikacji – teraz to możliwe. GARDENA smart system daje możliwość kontrolowania swojego ogrodu za pomocą telefonu lub przeglądarki internetowej. Dane na temat wilgotności gleby, temperatury w ogrodzie czy aktualnego nasłonecznienia pomogą jeszcze lepiej zarządzać systemem nawadniania, czy automatycznym koszeniem trawnika. Od teraz każdy amator ogrodu będzie miał dostęp do ogrodu z dowolnego miejsca na ziemi, a używanie systemu pozwoli na dodatkowe oszczędności.