Korzystamy z cookies. Bez zmiany ustawień zgadzasz się na użycie plików cookie.

Repertuar Helios

Teatr im. J. Osterwy

Kolejowa spółka grozi zamknięciem przejazdu w pobliżu ogródków działkowych

 PKP PLK S.A. Zakład Linii Kolejowych w Zielonej Górze informuje użytkowników, że „przedmiotowy przejazd kolejowy – drogowy jest usytuowany w ciągu drogi niepublicznej. Co to oznacza? Czytamy dalej, że ze względu na konieczność ograniczenia prędkości pociągów, przez w/wym. przejazd oraz brak współpracy z Gminą Skwierzyna, podjęto procedurę likwidacji przedmiotowego przejazdu. Wyznaczono ostateczny termin do 3.04.2018 r. na zawarcie umowy najmu przejazdu. Jeśli nie zgłosi się najemca przejazd zostanie zlikwidowany.

Przejazd ten od wielu lat służy mieszkańcom miasta na dojście i dojazd do ogródków działkowych, a także wielu spacerowiczom w przemieszczaniu na drugą stronę torów kolejowych. Miejmy nadzieję, że włodarze miasta  „dogadają się” z kolejową spółką i dalej będzie służył mieszkańcom.

Aby dodać komentarz nie musisz się logować.
Redakcja portalu skwierzyna.eu nie odpowiada za treść komentarzy, publikujesz na własną opowiedzialność!

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

 

Premiera GARDENA smart system w Polsce – kontroluj swój ogród za pomocą telefonu

Zdalne koszenie trawnika i nawadnianie ogrodu za pomocą aplikacji – teraz to możliwe. GARDENA smart system daje możliwość kontrolowania swojego ogrodu za pomocą telefonu lub przeglądarki internetowej. Dane na temat wilgotności gleby, temperatury w ogrodzie czy aktualnego nasłonecznienia pomogą jeszcze lepiej zarządzać systemem nawadniania, czy automatycznym koszeniem trawnika. Od teraz każdy amator ogrodu będzie miał dostęp do ogrodu z dowolnego miejsca na ziemi, a używanie systemu pozwoli na dodatkowe oszczędności.