Korzystamy z cookies. Bez zmiany ustawień zgadzasz się na użycie plików cookie.

Repertuar Helios

Teatr im. J. Osterwy

Nowy program dla start-upów w lubuskiem!

Masz ciekawy pomysł na biznes? Marzysz o rozwoju swojego startupu? To weź udział w programie wdrażania startupów w Parku Technologicznym Interior. Dołącz do nas i rozwiń swój biznes! Damy Ci praktyczną wiedzę jak przejść od pomysłu do działania! Program jest dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 - tak region lubuski wspiera młodych przedsiębiorców w ramach Młodzi On-Life i wpływa na rozwój gospodarczy.

Dla kogo? Zapraszamy lubuskie mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa – startupy (działające mniej niż 3 lata), firmy rozwijające się (działające ponad 3 lata) – wszystkich tych, którzy mają ciekawy pomysł z każdej branży.

Czym jest program? Program wspiera przedsięwzięcia we wczesnej fazie rozwoju. To kompleksowa propozycja dla tych, którzy mają ciekawy pomysł na biznes, ale potrzebują wiedzy merytorycznej i praktycznej.

Program to seria warsztatów, konsultacji, sesji coachingu i mentoringu, zaprojektowane z myślą o osobach, które nie wiedzą, od czego zacząć, jak przełożyć pomysł na działanie i gdzie go sfinansować.

Nasi eksperci pomogą dopracować pomysł biznesowy merytorycznie i praktycznie. Pod okiem ekspertów i praktyków biznesu Uczestnicy Programu zweryfikują swoje pomysły pod kątem rozpoznania potrzeb klientów, rynku, konkurencji, modelu biznesowego. Dowiedzą się m.in.:

  • •jak sprawdzić czy nasz produkt lub usługa jest potrzebna klientom?
  • •jak i gdzie szukać pierwszych klientów?
  • •jak oszacować koszty prowadzenia startupu?
  • •czy warto pozyskać inwestora? jeśli tak, to na jakim etapie i jak z nim rozmawiać?
  • •jak rozpocząć sprzedaż przy braku kapitału?

Jak przebiega program? Po zakwalifikowaniu się do Programu zaczynamy od warsztatów i porządnej dawki wiedzy.

Etap 1 Preinkubacja

W tym etapie odbędą się warsztaty związane z budową Prototypu Modelu Biznesowego.  Pomysłodawca otrzymuje wskazówki czy i co można zrobić jeszcze lepiej. Dodatkowo dowiaduje się, w jakich obszarach trzeba poszerzyć wiedzę. Finałem prac warsztatowych jest prezentacja wypracowanych efektów przed Komitetem Inwestycyjnym. Na tym etapie można odpaść z programu lub przejść dalej do etapu 2 lub 3.

Etap 2 Inkubacja, czyli cykl doradczy, związany z tematyką produktu czy usługi. Na tym etapie identyfikujemy potrzeby kompetencyjne. Pomysłodawca dopracowuje swój model biznesowy wypracowany w etapie 1. Dodatkowo może wspierać się kompleksowymi usługami doradczymi, rozmawiać z mentorami i coachami.

Na tym etapie można odpaść z programu lub przejść dalej do etapu 3.

Etap 3 Akceleracja, czyli w tym etapie zostaje wybrany dla pomysłu jeden z mechanizmów finansowania zewnętrznego, pod kątem którego świadczone są usługi doradcze. Etap zapewnia przygotowanie na spotkanie między innymi z inwestorem.

Jesteś zainteresowany współpracą? Pisz na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

http://www.parkinterior.pl/parkinterior/News/Interior-szuka-pomyslow

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020.

Źródło: Newsletter Urzędu Marszałkowskiego Woj. Lubuskiego

Aby dodać komentarz nie musisz się logować.
Redakcja portalu skwierzyna.eu nie odpowiada za treść komentarzy, publikujesz na własną opowiedzialność!

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment