Korzystamy z cookies. Bez zmiany ustawień zgadzasz się na użycie plików cookie.

Repertuar Helios

Teatr im. J. Osterwy

KRONIKA POLICYJNA

Ludzkie życie to dla nas priorytet

Dyżurny międzyrzeckiej komendy przyjmuje zgłoszenie – na dachu jednej z kamienic Międzyrzecza jest młody mężczyzna, który chce popełnić samobójstwo, szybka reakcja policjantów oraz podjęte przez nich działania sprawiły, że uratowane zostało kolejne życie.

14 grudnia dyżurny międzyrzeckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na dachu jednej z kamienic w Międzyrzeczu stoi mężczyzna, który chce skoczyć. Na miejsce zdarzenia udali się: asp. Tomasz Kiełbasa, mł. asp. Aleksander Rytwiński oraz st. sierż. Katarzyna Plewa. Po przybyciu policjanci stanęli przed kamienicą, na dachu której zauważyli mężczyznę, który zapierał się nogami tylko o rynnę i o dachówki. Początkowo nie można było nawiązać z nim żadnego kontaktu. Asp. Tomasz Kiełbasa nie tracił jednak nadziei i powoli, stopniowo nawiązywał kontakt z mężczyzną, natomiast st. sierż. Katarzyna Plewa oraz mł. asp. Aleksander Rytwiński udali się na strych domu, gdzie znajdowało się otwarte okno. Po wielu próbach udało się nakłonić mężczyznę, aby zbliżył się do otwartego okna. Tam udało się go chwycić i wciągnąć do wnętrza budynku. Po całym zdarzeniu trafił pod opiekę lekarzy.

Ponad 15 tys. paczek papierosów nie trafi na czarny rynek

Zabezpieczono ponad 15 tysięcy paczek papierosów, zatrzymano jedno osobę - to efekt pracy policjantów z Komisariatu Policji w Skwierzynie. Zatrzymany 36-latek swoim działaniem naraził Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 260 tysięcy złotych. Za przestępstwo akcyzowe grozi mu wysoka kara grzywny.

Jednym z zadań policjantów jest prowadzenie postępowań gospodarczych oraz zwalczanie mechanizmów przestępczych, gdzie podejrzani powodują wysokie straty finansowe na rzecz Skarbu Państwa. Nielegalny obrót wyrobami tytoniowymi jest jedną z najbardziej dochodowych sfer przestępczości gospodarczej. Zjawisko to powoduje znaczące straty finansowe dla budżetu Skarbu Państwa. Dlatego też policjanci z międzyrzeckiej komendy angażują się w ściganie tego typu przestępstw. Dzięki podjętym staraniom w czwartek (7 grudnia) policjantom z Komisariatu Policji w Skwierzynie udało się zabezpieczyć ponad 15 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Policjanci ujawnili nielegalny towar w pojeździe, którym poruszał się mieszkaniec Skwierzyny. 36-letni mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzut. Swoim działaniem naraził Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 260 tysięcy złotych. Za przestępstwo akcyzowe grozi mu wysoka kara grzywny.

Skuteczni w zwalczaniu przestępczości narkotykowej

Dzięki skutecznym działaniom operacyjnym skwierzyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w swoim mieszkaniu posiadał środki odurzające. 29-latek odpowie za to przed sądem. Za tego typu przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci powiatu międzyrzeckiego wychodząc na przeciw zagrożeniom związanym z narkotykami włączają się czynnie w profilaktykę uzależnień. Podczas spotkań z młodzieżą mówią otwarcie o szkodliwości substancji odurzających oraz o odpowiedzialności karnej za nieprzestrzeganie przepisów wynikających z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Natomiast drogą operacyjną docierają do tych, którzy pomimo sankcji prawnych nie przestrzegają litery prawa. Tak było i tym razem.

Policjanci z Komisariatu Policji w Skwierzynie, podczas prowadzonych działań operacyjnych ustalili, że 29-letni mężczyzna może posiadać w swoim mieszkaniu znaczną ilość środków odurzających. We wtorek (5 grudnia) kryminalni zapukali do mieszkania mężczyzny, gdzie podczas przeszukania ujawnili, a następnie zabezpieczyli marihuanę. Mężczyzna został zatrzymany. 29-latkowi przedstawiono zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Według Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za tego typu przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

opr. mł.asp. Agnieszka Żyża

Aby dodać komentarz nie musisz się logować.
Redakcja portalu skwierzyna.eu nie odpowiada za treść komentarzy, publikujesz na własną opowiedzialność!

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment