Korzystamy z cookies. Bez zmiany ustawień zgadzasz się na użycie plików cookie.

Repertuar Helios

Teatr im. J. Osterwy

KRONIKA  POLICYJNA

Udzielał narkotyki- odpowie przed sądem

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który w swoim mieszkaniu posiadał środki odurzające oraz wielokrotnie udzielał narkotyki w celu uzyskania korzyści majątkowej. Za tego typu przestępstwo 32-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Pechowy okazał się piątek 13 października dla mieszkańca Międzyrzecza. Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu podczas działań operacyjnych ustalili, że Marek P. w swoim mieszkaniu może posiadać różnego rodzaju środki odurzające. Policjanci potwierdzili te informacje w piątek 13 października i podczas przeszukania jego mieszkania zabezpieczyli wagę elektroniczną oraz marihuanę i amfetaminę. Z ustaleń wynikało również, że 32 latek wielokrotnie udzielał środki odurzające w celu uzyskania korzyści majątkowej. Mężczyzna został zatrzymany.

Podczas przesłuchania Marek P. przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za tego typu przestępstwa może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wyjątkowa policyjna lekcja

Uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Technicznych w Skwierzynie w ramach zajęć z kryminologii, przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, w którym doszło do morderstwa. Na swoją lekcję zaprosili gimnazjalistów, zachęcając ich w ten sposób do wybrania tej szkoły do dalszej edukacji oraz do wstąpienia w szeregi Policji.

Nietypowe zajęcia odbyły się w Zespole Szkół Techniczny w Skwierzynie. Uczniowie klas mundurowych razem ze swoim wykładowcą, który jest policjantem, technikiem kryminalistyki w Komendzie Powiatowej Policji w Międzyrzeczu, przygotowali niezwykłe zajęcia, na które zaprosili gimnazjalistów. Wszystko wyglądało bardzo profesjonalnie, bo dzięki pozyskaniu pieniędzy z projektu, zakupiono do zajęć walizki z wyposażeniem niezbędnym dla technika kryminalistyki oraz specjalne kombinezony. Zgodnie z założeniem uczniowie- policjanci zostali poinformowani o porzuconym samochodzie, przy którym znajdowały się zwłoki kobiety. Zadaniem uczniów było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz przeprowadzeniu oględzin i zabezpieczenie śladów. Wszelkich wskazówek podczas działań udzielał doświadczony policjant st. asp. Marcin Stańczuk, który od wielu lat prowadzi zajęcia w szkole, przekazując uczniom swoją policyjną wiedzę.

Ćwiczeniom przyglądali się zaproszeni gimnazjaliści. Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych zachęcali ich w ten sposób do wybrania właśnie ich szkoły do dalszej edukacji oraz do wstąpienia w szeregi Policji.

Uczniowie z wizytą w komendzie

Policjanci z Międzyrzecza gościli uczniów klas mundurowych. Policjanci zapoznali ich ze swoją pracą, zaprezentowali nowoczesny budynek i zachęcali do wstąpienia w szeregi Policji.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu w ramach „Dnia Otwartego” gościli uczniów klas IV Szkół Mundurowych z Bydgoszczy prowadzonych przez Bydgoski Zakład Doskonalenia Zawodowego. Uczniowie odbywali praktyki wynikające z realizacji programu nauki, a jednym z elementów pobytu było zapoznanie się ze specyfiką służby i zwiedzanie jednostek służących na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Podczas spotkania policjanci zaprezentowali budynek komendy wyposażony w nowoczesną strzelnicę, omówili specyfikę pracy Policji. Pracownik Zespołu Kadr i Szkolenia Ewelina Rożek przedstawiła kryteria przyjęć do służby w Policji oraz etapy postępowania kwalifikacyjnego.

Największym zainteresowaniem uczniów cieszyła się nowoczesna strzelnica. Każdy z gości mógł spróbować swoich sił i oddać kilka strzałów z laserowego trenażera strzeleckiego.

Policjanci odzyskali rusztowania

Choć sprawa kradzieży rusztowań była już zakończona, ciągłe zainteresowanie skwierzyńskich policjantów zdarzeniem, do którego doszło w sierpniu, pozwoliło na wykrycie sprawcy i odzyskanie utraconego mienia. Zgodnie z kodeksem wykroczeń, za kradzież może grozić kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Do zdarzenia doszło w sierpniu 2017 roku na terenie wsi w gminie Skwierzyna. Pokrzywdzony zgłosił kradzież rusztowań z terenu jego posesji, gdzie właśnie trwała budowa. Wartość strat wycenił na kwotę 450 zł, co zgodnie z obowiązującymi przepisami zakwalifikowano, jako wykroczenie. Policjant prowadzący postępowanie w tej sprawie, przesłuchał świadków zdarzenia natomiast dzielnicowy tego terenu próbował zebrać informacje na temat zdarzenia rozpytując mieszkańców wsi. Jednak pomimo starań policjantów, po dwóch miesiącach sprawę zakończono z powodu niewykrycia sprawcy wykroczenia.

Pomimo zakończenia sprawy, zarówno policjanci z Komisariatu Policji w Skwierzynie, jak i dzielnicowy tego terenu nadal interesowali się sprawą i próbowali ustalić sprawcę kradzieży. Dzięki uzyskanej informacji, policjanci ustalili sprawcę kradzieży. Okazał się nim mieszkaniec tej samej wsi. Policjanci odzyskali utracone przedmioty w jego pomieszczeniu gospodarczym. Mężczyzna usłyszy zarzuty kradzieży, za co kodeks wykroczeń przewiduje karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Aby dodać komentarz nie musisz się logować.
Redakcja portalu skwierzyna.eu nie odpowiada za treść komentarzy, publikujesz na własną opowiedzialność!

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment