Korzystamy z cookies. Bez zmiany ustawień zgadzasz się na użycie plików cookie.

Repertuar Helios

Teatr im. J. Osterwy

Orkan Grzegorz przechodzi przez Lubuskie. Na razie okazał się łagodniejszy niż orkan Ksawery. Nikt nie zginął, a drogi wojewódzkie są przejezdne. Na kolei są opóźnienia i komunikacja zastępcza. W niedzielę rano 94 tys. odbiorców w Lubuskiem było bez prądu, obecnie jest to 40 tys. odbiorców. Służby techniczne Enei Operatora pracują non stop, ale nie można wykluczyć kolejnych awarii, bo wiatr ciagle wieje.
Jak nas poinformowała rzecznik prasowa Enei Operator Danuta Tabaka, orkan Grzegorz, w nocy z soboty na niedzielę uszkodził linie elektroenergetyczne w rejonie Barlinka, linię Strzelce Krajeńskie - Drezdenko oraz linię Żagań - Kożuchów. Powodem awarii były powalone drzewa i konary. - Nasze służby pracują od dwóch dni, usuwają skutki awarii, wszystkie ręce są na pokładzie. Liczba odbiorców pozbawionych prądu spada, ale wiatr cały czas wieje i nie można wykluczyć kolejnych awarii - mówi D. Tabaka.
Sytuacja na drogach wojewódzkich jest stabilna. - Z informacji, jakie przekazali mi kierownicy rejonów, nie ma zgłoszeń o utrudnieniach na drogach związanych z brakiem przejezdności - poinformował nas Paweł Tonder dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze. - Oczywiście, w związku z wydanymi ostrzeżeniami, kierowcy powinni ograniczyć się z podróżami, o ile nie ma takiej konieczności.
Pociągi w większości kursują normalnie, z niewielkimi opóźnieniami spowodowanymi orkanem. Wyjątkiem jest połączenie na linii Zielona Góra - Bytom Odrz., gdzie z powodu powalonego drzewa, obecnie uruchomiona jest komunikacja zastępcza. Jak poinformował Piotr Tykwiński z Departamentu Infrastruktury i Komunikacji Urzędu Marszałkowskiego, pociągi do Jeleniej Góry kursują tylko do Zgorzelca, dalej trzeba przemieszczać się uruchomioną komunikacją zastępczą. Opóźnienia są też na linii Kostrzyn - Gorzów, a na wielu odcinkach pociągi jadą wolniej, z uwagi na konieczność obserwowania torów.

Informację otrzymaliśmy od: biuro Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Po kilkugodzinnej przerwie przywrócone zostały dostawy energii elektrycznej. Obecnie sytuacja powoli się uspokaja i miejmy nadzieję, że to już koniec pogodowych utrudnień.

Aby dodać komentarz nie musisz się logować.
Redakcja portalu skwierzyna.eu nie odpowiada za treść komentarzy, publikujesz na własną opowiedzialność!

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment