Korzystamy z cookies. Bez zmiany ustawień zgadzasz się na użycie plików cookie.

Repertuar Helios

Teatr im. J. Osterwy

Nagroda Specjalna Spotkań Artystycznych Seniorów w Międzyzdrojach dla Grupy Śpiewaczej Zespoły Tańca Ludowego „Obrzanie”

W dniach 22-24. września 2017 roku w Międzyzdrojach odbywały się XV Spotkania Artystyczne Seniorów na które od kilku lat jeździ z programem Zespół Tańca Ludowego OBRZANIE wraz z kapelą i Grupą Śpiewaczą.

W tym roku do Międzyzdrojów przyjechała rekordowa liczba 47 zespołów z 7 województw. W przeglądzie wzięło udział 45 zespołów czyli 680 uczestników. Zmagania na scenie amfiteatru zakończyły się dla nas (OBRZAN) Nagrodą Specjalną dla Grupy Śpiewaczej „Obrzan”. Jak mówi jedna z piosenek śpiewanych przez naszą Grupę „może w naszej gminie folklor podtrzymamy”.

W konkursie udział wzięli: kapela Zofia Zawłocka- skrzypce, Edward Hochenzy – akordeon, Wiesław Mikołajczak – kontrabas;

śpiewały: Eugenia Byner, Alina Imielita, Jolanta Góral, Henryka Magdoń, Maria Materna, Eugenia Wandachowicz, Magda Wieczorek, Edwarda Sakowicz, Teresa Nyga, Maria Żmojda. Ponadto do zespołu należą jeszcze Natalia Wowczko i Klaudia Galasińska. Kierownikiem muzycznym zespołu jest Iwona Szkudlarek. Do sukcesu niewątpliwie przyczynił się pan Zygmunt Miasojed, który dzielnie nas wspierał w przygotowaniach do przeglądu. Za co bardzo mu dziękujemy.

Jest to pierwsze tak ważne  trofeum grupy śpiewaczej, z czego bardzo się cieszymy i mamy nadzieję, że otworzyła się nam droga do kolejnych sukcesów.

Wszystkich chętnych do śpiewania, tańczenia i grania w Obrzanach serdecznie zapraszamy w każdy wtorek od godziny 18 do grupy śpiewaczej i kapeli i od 19 na zajęcia dla tancerzy.

Z pozdrowieniami od „Obrzan” Maria Materna

Aby dodać komentarz nie musisz się logować.
Redakcja portalu skwierzyna.eu nie odpowiada za treść komentarzy, publikujesz na własną opowiedzialność!

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment