Korzystamy z cookies. Bez zmiany ustawień zgadzasz się na użycie plików cookie.

Repertuar Helios

Teatr im. J. Osterwy

KRONIKA POLICYJNA

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Jeśli nie czujesz się bezpiecznie w swojej okolicy, widzisz nieprawidłowości w oznakowaniu dróg lub spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym- zgłoś to policjantom. Dzięki „Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa” możesz to zrobić bez wychodzenia z domu i podawania swoich danych w kilka minut.

Policjanci z Międzyrzecza zachęcają do korzystania z aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, za pomocą, której w bardzo wygodny sposób, można wskazać stróżom prawa miejsca zagrożone oraz miejsca, które należałoby częściej monitorować i sprawdzać.

Od września 2016 roku, ruszyła „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Dzięki tej aplikacji, każdy mieszkaniec może podzielić się z Policją informacjami o zagrożeniach, które zauważył. Zgłoszenia trafiają do policjantów, którzy regularnie sprawdzają wskazane miejsca, weryfikują zgłoszenia a później nadzorują wskazane miejsca.

Każde zgłoszenie jest weryfikowane i przekazane do realizacji. Policjanci z Międzyrzecza otrzymali już niemal 400 zgłoszeń. Każde z nich zostało sprawdzone i zweryfikowane. Większość zgłoszeń dotyczyło przekraczania prędkości, nieprawidłowego parkowania, spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym oraz złej organizacji ruchu.

Zebrane informacje pozwalają policjantom na jeszcze lepszą dyslokację służb, które częściej kierowane są we wskazane miejsca, aby uniknąć w przyszłości ponownego zgłaszania tego samego typu zagrożeń.

Bardzo ważne jest to, aby pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

Aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową komendy lubuskiej, miejskiej lub powiatowej Policji. Przekazanie tych informacji zajmuje tylko kilka chwil. W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi.

Z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

Skuteczni w zwalczaniu przestępstw narkotykowych

Pięć osób zatrzymanych, 11 zarzutów dotyczących przestępczości narkotykowej i zabezpieczona marihuana- to tygodniowy bilans pracy policjantów z Wydziału Kryminalnego. Jeden z zatrzymanych mężczyzn, sprzedawał narkotyki kolegom ze szkoły. Za udzielanie środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej ustawa przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Międzyrzecza skutecznie zwalczają przestępczość narkotykową. Tylko podczas minionego tygodnia zatrzymali pięciu mężczyzn związanych z tym nielegalnym procederem. Policjanci początkowo zbierali informacje, ustalali fakty i prowadzili działania operacyjne. Później nastąpiła ich weryfikacja i potwierdzenie.

Do pierwszego zatrzymania doszło w środę 4 stycznia 2017 roku. Policjanci podczas działań operacyjnych ustalili, że uczeń jednej ze szkół na terenie powiatu międzyrzeckiego, może posiadać środki odurzające. Z informacji zebranych przez policjantów, wynikało również, że 20-latek sprzedaje porcje marihuany swoim kolegom ze szkoły. Policjanci przystąpili do działania i zatrzymania przestępcy. Stróże prawa zabezpieczyli słoik wypełniony marihuaną podzieloną na porcje. Aleksander C. usłyszał aż siedem zarzutów, m.in. posiadania i udzielania środków odurzających, w tym również osobie małoletniej, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kolejny dzień pracy policjantów i kolejne zatrzymania osób. Tym razem przestępcy „wpadli” podczas kontroli drogowej. Policjanci zabezpieczyli przy mężczyznach wracających z pracy z Holandii marihuanę. Czterech mężczyzn w wieku od 32 do 40 lat usłyszało zarzuty posiadania środków odurzających, za co grozi im kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Nasz policjant na podium

Od wielu lat realizuje swoją pasję i bierze udział w różnego rodzaju zawodach rowerowych. Tym razem stanął na podium, mimo bardzo trudnych warunków.

7 i 8 stycznia 2017r. w miejscowości Sławno odbyły się 80 Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym pod patronatem Polskiego Związku Kolarskiego. Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu sierż Filip Pendrak zmierzył się z wyzwaniem i postanowił pokonać trudną trasę.

W dniu zawodów panowały ekstremalne warunki. Temperatura spadła poniżej -20 stopni Celsjusza. Trasa wyścigu była bardzo kręta, oblodzona, zaśnieżona i dała się każdemu we znaki.

Filip zdobył brązowy medal w kategorii Cyklosport tym samym został II wicemistrzem Polski w kolarstwie przełajowym na rok 2017r.

Jak zaznaczył organizacja zawodów była na wysokim poziomie, co przy tych warunkach atmosferycznych było wielkim wyzwaniem.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Nielegalnie produkowali napoje spirytusowe – grozi im nawet rok więzienia

Wyrabiali napoje spirytusowe- teraz odpowiedzą za to przed sądem. Jeden z mężczyzn tłumaczył, że szkoda mu było wyrzucić stare kompoty i dlatego zajął się nielegalnym procederem. Kto bez wymaganego wpisu do rejestru wyrabia lub rozlewa napoje spirytusowe podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego międzyrzeckiej jednostki Policji prowadząc wspólne działania z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Skwierzynie, zatrzymali dwóch mężczyzn z gminy Przytoczna oraz Skwierzyna, którzy zajmowali się wyrobem napojów spirytusowych. Według ustaleń policjantów, mężczyźni w wieku 43 i 64 lat, za pomocą własnoręcznie skonstruowanych aparatur, wyrabiali spirytus, a później rozlewali go do butelek.

Jeden z mężczyzn tłumaczył, że produkował nielegalny trunek na święta, na swoje własne potrzeby, a wpadł na ten pomysł, bo szkoda mu było wyrzucać stare kompoty, które miał w piwnicy.

W efekcie swoich działań, policjanci zabezpieczyli dwa urządzenia służące do wytwarzania spirytusu, ponad 500 litrów zacieru oraz ponad 70 litrów gotowego alkoholu.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty. Zgodnie z ustawą o wyrobie napojów spirytusowych oraz o rejestracji i ochronie oznaczeń geograficznych napojów spirytusowych, za tego typu przestępstwo grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Ze strażakami o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Policjanci spotkali się z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Międzyrzeczu. Jednym z poruszanych tematów było funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Dobra współpraca służb realizujących zadania na rzecz bezpieczeństwa, gwarantuje skuteczność działań i jest niezbędna podczas codziennej służby. Policjanci oraz strażacy nieustannie współpracują podczas różnego rodzaju interwencji, zarówno podczas wypadków na drogach, pożarów, podczas zabezpieczenia niebezpiecznych miejsc, jak i spotkań profilaktycznych z dziećmi i młodzieżą.

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu podkom. Piotr Szczepanik przeprowadził szkolenie dla strażaków na temat poruszania się pojazdem uprzywilejowanym po drogach. Policjant przypomniał również o konieczności stosowania elementów odblaskowych i zachęcał do przekazywania tej wiedzy podczas prowadzonych działań profilaktycznych dla dzieci.

Była to również okazja, aby przedstawić zasady i możliwości związane z funkcjonowaniem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Często strażacy, będąc na różnego rodzaju zdarzeniach, mogą zaobserwować niepokojące sytuacje, którym policjanci powinni się przyjrzeć i je sprawdzić. Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, w bardzo łatwy sposób, mogą zgłosić zagrożenie policjantom, którzy najpierw sprawdzą otrzymaną informację, a później zajmą się rozwiązaniem problemu.

Aby dodać komentarz nie musisz się logować.
Redakcja portalu skwierzyna.eu nie odpowiada za treść komentarzy, publikujesz na własną opowiedzialność!

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment