Korzystamy z cookies. Bez zmiany ustawień zgadzasz się na użycie plików cookie.

Repertuar Helios

Teatr im. J. Osterwy

PODSUMOWANIE PROJEKTU BIBLIOTECZNEGO

W grudniu b.r. zakończyliśmy realizację projektu bibliotecznego, dzięki któremu pozyskaliśmy 15 tysięcy zł z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na zakup nowości wydawniczych. Udało nam się zakupić 550 książek (246 tytułów). Przy ich wyborze kierowaliśmy się zainteresowaniami naszych uczniów, co okazało się świetnym pomysłem, gdyż w ciągu czterech miesięcy od rozpoczęcia projektu bibliotece szkolnej przybyło czytelników. Uczniowie czynnie uczestniczyli nie tylko w tworzeniu listy ulubionych książek (razem z p. Anną Stasz), ale wykonywali i inne zadania, przygotowując projekty edukacyjne promujące czytelnictwo (p. Danuta Malińska, p. Anna Stasz), uczestnicząc w konkursie czytelniczym (p. D. Malińska) i innowacji pedagogicznej zachęcającej do czytania (p. D. Malińska). Uczniowie klas 3b i 3d, uczestniczący w innowacji, wspólnie przeczytali trzy powieści. Współpracowaliśmy także z biblioteką miejską, biorąc udział w lekcjach bibliotecznych prowadzonych przez p. Dorotę Andrzejczak; przygotowaliśmy wieczorek poetycko-muzyczny „O miłości jesienią”, który miał miejsce w sali multimedialnej tejże biblioteki (p. D. Malińska, p. A. Stasz).

Dziękujemy wszystkim naszym uczniom za zaangażowanie w realizację przedsięwzięcia. Mamy nadzieję, że zakupione lektury nie tylko zachęcą Was do czytania, rozwiną Waszą wyobraźnię, ale i pokażą, że nasz świat jest pełen zagadek czekających na rozwiązanie i tajemnic proszących o odkrycie.

Danuta Malińska

Aby dodać komentarz nie musisz się logować.
Redakcja portalu skwierzyna.eu nie odpowiada za treść komentarzy, publikujesz na własną opowiedzialność!

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment