Korzystamy z cookies. Bez zmiany ustawień zgadzasz się na użycie plików cookie.

Repertuar Helios

Teatr im. J. Osterwy

KRONIKA POLICYJNA

Dzień Dziecka z policjantami

Pierwszy czerwca to dzień, w którym swoje święto obchodzą wszystkie dzieci. Policjanci z tej okazji spotykają się z najmłodszymi, mówią o bezpieczeństwie, przygotowują gry i konkursy edukacyjne.

Dzień Dziecka to czas dla najmłodszych. Organizowane są różnego rodzaju festyny i pikniki, po to, aby dzieciom umilić czas i obdarować ich słodkimi prezentami. Podczas imprez nie może zabraknąć policjantów, którzy podczas gier i zabaw przygotowują dzieci do wakacji. Policjanci spotykając się z najmłodszymi, przeprowadzają wiele konkursów edukacyjnych, sprawdzają wiedzę najmłodszych na temat bezpieczeństwa i mówią im, jak mają się zachowywać w trudnych, czy niebezpiecznych sytuacjach.

 

Festyn z okazji Dnia Dziecka obchodzony był na terenie Sanktuarium w Rokitnie. W uroczystości uczestniczyło około 4 tys najmłodszych mieszkańców całego kraju. Organizatorzy przygotowali dla nich wiele atrakcji. Policjanci mieli doskonałą okazję, aby podczas gier i zabaw przypomnieć dzieciom zasady bezpiecznych zachowań podczas wakacji, pobytu nad jeziorami i na drogach. Mundurowi mówili także, jakie niebezpieczeństwa niesie ze sobą zażywanie dopalaczy i narkotyków. Podczas trwania imprezy odczytana została odezwa PaT, która promuje modę na życie bez uzależnień, bez przemocy, na życie godne i odpowiedzialne, na życie bezpieczne, którego wartością jest wolność. Wszyscy zainteresowani mogli porozmawiać z policjantami na temat uzależnień i handlu ludźmi.

W trosce o bezpieczeństwo

Policjanci odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Międzyrzeczu. Policjanci mówili o bezpieczeństwie i zasadach bezpiecznych zachowań.

Policjanci z międzyrzeckiej jednostki odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Międzyrzeczu. W ramach szkolnego tygodnia profilaktyki, piątek 3 czerwca 2016 roku został ogłoszony dniem bezpieczeństwa, pod hasłem „Dziecko w kasku jest bezpieczne”. Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu mówił dzieciom o obowiązkowym wyposażeniu rowerów, wymaganych elementach u rowerzystów oraz o tym, jak ważne są kaski, które w wielu sytuacjach chronią ich.

Policjanci sprawdzili umiejętności najmłodszych rowerzystów na specjalnie przygotowanym torze. Na koniec wręczyli uczestnikom kaski rowerowe.

Kontrole miejsc wypoczynku

Policjanci, strażacy orazpracownicy sanepidu, wspólnie kontrolują miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie powiatu międzyrzeckiego. Kontrole takie będą przeprowadzane przez cały okres wakacji.

Policjanci razem ze strażakami i pracownikami sanepidu sprawdzają miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży. Kontrolowane są obozy harcerskie, ośrodki usytuowane nad licznymi jeziorami powiatu międzyrzeckiego. We wtorek 28 czerwca sprawdzono warunki, w jakich przebywają najmłodsi na kolonii nad jeziorem Głębokie. Przedstawiciele wymienionych instytucji sprawdzają czy dzieci, które przyjechały na wakacje są bezpieczne i czy przebywają w dobrychwarunkach.

Podczas spotkań z dziećmi policjanci przypominają im o zasadach bezpiecznych zachowań podczas kąpieli wodnych, zabaw na powietrzu oraz zasadach bezpiecznego poruszania się na drogach. Policjanci informują również dzieci o potrzebie dbania o swoje mienie, o tym, że okazja czyni złodzieja.

Aby bezpiecznie spędzać czas nad wodą należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:

  • nie wchodzić do wody po spożyciu alkoholu – najczęściej toną osoby pijane;
  • nie kąpać się zaraz po jedzeniu - powinno się odczekać przynajmniej godzinę;
  • nie wchodzić do wody zaraz po opalaniu się na słońcu - może to grozić szokiem termicznym lub utratą przytomności;
  • po wejściu do wody wpierw schłodzić okolicę serca, karku oraz twarzy;
  • nad bezpieczeństwem kąpiących się dzieci zawsze musi czuwać ktoś dorosły;
  • nie próbować przepływać jeziora czy wypływać na otwarty akwen bez asekuracji;
  • nie skakać do wody z dużej wysokości – takie skoki są niebezpieczne i mogą grozić urazem głowy oraz kręgosłupa;
  • dzieci i osoby dorosłe, które korzystają ze sprzętów pływających muszą mieć na sobie założony kapok;
  • idąc do wody należy zabezpieczyć swoje mienie, nie pozostawiać wartościowych przedmiotów bez opieki

Policjanci na święcie 17 WBZ

Policjanci z międzyrzeckiej drogówki zabezpieczali przemarsz żołnierzy oraz paradę wozów militarnych przygotowanych z okazji Święta 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Międzyrzeczu. W uroczystościach brał udział I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Krzysztof Sidorowicz.

W piątek 1 lipca 2016 roku odbyły się obchody Jubileuszu 20-lecia 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Międzyrzeczu. Wydarzenie odbyło się przy Urzędzie Miejskim w Międzyrzeczu. W ceremonii uczestniczyli m.in. I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Krzysztof Sidorowicz, Komendant Powiatowy Policji w Sulęcinie kom. Fabian Rogala oraz p.o. I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Międzyrzeczu kom. Sławomir Gorący.

Po uroczystym apelu odbyła się defilada oraz pokaz sprzętu wojskowego. Na ulicach miasta przez kilka godzin nastąpiły utrudnienia ruchu, policjanci wskazywali drogę kierującym i regulowali ruchem. Nad bezpieczeństwem mieszkańców podczas uroczystości i parady czuwali policjanci z międzyrzeckiej drogówki, wraz z funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej.

Aby dodać komentarz nie musisz się logować.
Redakcja portalu skwierzyna.eu nie odpowiada za treść komentarzy, publikujesz na własną opowiedzialność!

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment