Repertuar Helios

Teatr im. J. Osterwy

Mecz w gimnazjum z okazji Dnia Dziecka

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka w gimnazjum odbył się mecz piłki nożnej, rozegrany między uczniami a drużyną nauczycieli, których reprezentowali: p. Anna Bielewicz-Dubiec, p. Grażyna Grel, p. Paulina Tataj, ks. Daniel Łuczak, p. Marcin Kieżuń i p. Arkadiusz Dudkiewicz. W pierwszej połowie meczu prowadzili uczniowie, którzy mimo wysiłków stojącej na bramce p. Pauliny Tataj, prowadzili wynikiem 6:2. Już pierwsze minuty spotkania obfitowały w wiele dodatkowych atrakcji, kiedy to ksiądz Daniel sfaulował kilku przeciwników, za co otrzymał żółtą kartkę. Ciekawy styl gry zaprezentowała też p. Ania Bielewicz-Dubiec, próbując połączyć piłkę nożną z piłką ręczną i ciągnąc co roślejszych przeciwników za koszulki, kilkakrotnie podjęła heroiczne próby uniemożliwienia im swobodnego poruszania się po boisku (niestety bezskutecznie). W drugiej połowie meczu, po zmianie zawodników w drużynie uczniów, gra straciła nieco na początkowym impecie. Co złośliwsi obserwatorzy twierdzili, że uczniowie, ulitowawszy się nad tracącymi siły nauczycielami, zamiast biegać za piłką, spacerowali smętnie po płycie boiska, chcąc dać fory umęczonym belfrom. Dało to wymierne efekty w postaci nadrobienia wcześniejszych strat i gdy uczniowie doszli do wniosku, że ich miłosierdzie ma swoje granice, było już za późno. Nauczyciele skrzętnie wykorzystali swoją szansę, a żółta kartka zarobiona przez księdza Daniela podziałała na niego tak dopingująco, że popisał się on kilkoma pięknymi akcjami, dzięki którym zdobyto kolejne bramki prowadzące do remisu 7:7. Ponieważ żadna z drużyn nie chciała zadowolić się remisem, zarządzono rzuty karne i tu szale zwycięstwa przechyliły się na korzyść nauczycieli dzięki celnym rzutom p. Grażyny Grel i p. Pauliny Tataj (p. Ania Bielewicz-Dubiec nie trafiła w bramkę, mimo jej żarliwej modlitwy poprzedzającej rzut). Mecz, zakończony sukcesem nauczycieli (9:7), sędziował p. Krzysztof Myszczyński, a w drużynie uczniów grali: Julia Stojak, Sebastian Gos, Albert Leszczyński, Adrian Lewandowski, Daniel Kałucki, Krzysztof Krzeszowski, Adrian Dziobek, Julia Franczyk, Weronika Soszka, Sebastian Andruszków, Dominik Tarnowski i Irmina Beder. Gratulujemy obu drużynom sportowego ducha i życzymy wielu sukcesów w następnych rozgrywkach.