Korzystamy z cookies. Bez zmiany ustawień zgadzasz się na użycie plików cookie.

Repertuar Helios

Teatr im. J. Osterwy

One Family Challenge – projekt zakończony sukcesem

12 godzin i 47 minut zajęło triathloniście – amatorowi Janowi Lipczyńskiemu pokonanie 3,8 km na Termach Maltańskich, 180 km na rowerze i 42 kilometrów biegu. Na każdym z etapów dołączali do niego znajomi, rodzina oraz triathloniści, którzy wspierając Jana wspierali ideę przekazania środków fundacji pomagającej polskim rodzinom ewakuowanym z Donbasu.

Całą trasę wspierali Jana rodzina i znajomi. Od 6 rano na Termach Maltańskich w części pływackiej towarzyszyli jemu – triathlonista amator: Marek Dembiński, brat Michał czy chrześniaczka Jadwiga. Janka zagrzewał także Prezes Term Maltańskich – Jerzy Krężlewski. Po wyjściu z wody Jan wraz ze swoim wujem – również Janem ruszyli w trasę rowerową. Choć temperatura oscylowała w granicach 6 stopni Celsjusza –świeciło piękne słońce, które motywowało zawodników do pokonania 180 kilometrów. Na odcinku rowerowym dołączył jeszcze kuzyn Tomasz. Całą trasę zabezpieczał samochód serwisowy Endusport w barwach Enea Challenge Poznań.

W strefie zmian – przygotowanej przez rodzinę i przyjaciół na Jana czekały nie tylko doping w postaci specjalnych banerów wykonanych przez najmłodszych i dodatkowa porcja energii, ale także kolejni uczestnicy etapu biegowego. Tom – przyjaciel z Wielkiej Brytanii oraz Aleksander – rzecznik cyklu Enea Tri Tour i Enea Challenge Poznań towarzyszyli triathloniście w finalnej części zmagań. Do dyspozycji biegaczy był samochód z napojami i owocami, który zabezpieczał trasę. Przez cały etap biegowy obecni na rowerach byli: syn Jana – Mateusz oraz bratanek Mikołaj. Choć początek biegu nie należał do łatwych – po kilku kilometrach udało się osiągnąć założone tempo. Do biegaczy stopniowo dołączała rodzina Jana i tym samym krótko przed 19 na metę w gospodarstwie w Wyszynkach wbiegło kilkanaście osób.

Oprawa mety – także dzięki uprzejmości Endusport (dmuchana brama, flagi) oraz kreatywności żony Jana – Renaty (pochodnie, lampki) nie odbiegała od profesjonalnej triathlonowej strefy finiszera. Na mecie czekały na uczestników medale, specjalne triathlonowe pudła mocy ufundowane przez Enea S.A, napoje oraz jedzenie, którym mogli uzupełnić stracone kalorie.

Projekt spotkał się z szerokim zainteresowaniem wśród mediów. Powstał także krótki filmik pokazujący zmagania, w planach jest także profesjonalna produkcja pokazująca całościowo ten wyjątkowy projekt.

Oficjalne video z przedsięwzięcia: (kliknij w zdjęcie)

https://www.youtube.com/watch?v=tGhrFq7vjkg

http://www.tvn24.pl/one-family-challenge-przebiegl-triathlon-pomogl-uchodzcom,584904,s.html

http://poznan.tvp.pl/22098089/10102015-godz2000

http://wtkplay.pl/video-id-21107-triathlon_dla_uchodzcow

http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/8983865,one-family-challenge-wyczyn-triathlonisty-dla-polakow-z-donbasu,id,t.html

http://www.radiomerkury.pl/informacje/pozostale/triathlon-dla-donbasu.html

http://www.codziennypoznan.pl/artykul/2015-10-11/one-family-challenge-wyjatkowy-projekt-triathlonowy

http://www.lepszypoznan.pl/2015/10/09/poznanski-ironman-wspiera-ukraincow.html

http://kibicpoznanski.pl/sport-amatorski/1624-rodzinny-projekt-triathlonowy-dla-polakow-z-donbasu.html

http://wo24.pl/one-family-challenge-wyjatkowy-rodzinny-projekt-triathlonowy-2/

Aby dodać komentarz nie musisz się logować.
Redakcja portalu skwierzyna.eu nie odpowiada za treść komentarzy, publikujesz na własną opowiedzialność!

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment