Korzystamy z cookies. Bez zmiany ustawień zgadzasz się na użycie plików cookie.

Repertuar Helios

Teatr im. J. Osterwy

Skwierzyna, dnia 22. października 2015 roku

STANOWISKO RADY MIEJSKIEJ W SKWIERZYNIE PRZECIW WYPOWIEDZENIU UMOWY NA PODWYKONAWSTWO NA USŁUGI W ZAKRESIE PAŃSTWOWEGO RATOWNICTWA MEDYCZNEGO PRZYJĘTE PODCZAS XIII SESJI RADY MIEJSKIEJ W SKWIERZYNIE DNIA 22. PAŹDZIERNIKA 2015 ROKU

Rada Miejska w Skwierzynie jest głęboko zaniepokojona zamiarem wypowiedzenia przez Szpital w Międzyrzeczu umowy na podwykonawstwo na świadczenia w ramach Państwowego Ratownictwa Medycznego wykonywanych obecnie przez Szpital w Skwierzynie. Rada wyrażą swój stanowczy sprzeciw w stosunku do takiego działania.

Dotychczasowa współpraca obu Szpitali, która zabezpiecza mieszkańców Skwierzyny nie uzasadnia tego rodzaju działań ze strony Szpitala w Międzyrzeczu, tym bardziej, że w ostatnim okresie Szpital skwierzyński unowocześnił flotę karetek, zwiększając komfort i bezpieczeństwo pacjentów.

Od wielu lat szpital w Międzyrzeczu podważa sens istnienia szpitala w Skwierzynie. Szpital w Skwierzynie ma pacjentów, jest stabilny finansowo. W przeciwieństwie do Szpitala w Międzyrzeczu, który od wielu lat ma trudności finansowe.

Wypowiedzenie przez Szpital w Międzyrzeczu umowy na realizację świadczeń w ramach Państwowego Ratownictwa Medycznego zagraża bezpieczeństwu zdrowotnemu mieszkańców miasta i gminy Skwierzyna. Pacjenci będą trafiać do szpitala w Międzyrzeczu a nie w Skwierzynie. Odpływ pacjentów spowoduje degradację placówki i ograniczenie usług medycznych dla mieszkańców Skwierzyny. Ponadto, w związku z wyznaczeniem przez Ministra Obrony Narodowej Skwierzyny, jako lokalizacji dla przyszłej bazy NATO, obniży to możliwości zabezpieczenia medycznego dla stacjonujących tu w niedalekiej przyszłości wojsk.

Pracownicy włożyli dużo wysiłku w uratowanie placówki, która kiedyś była w bardzo trudnej sytuacji a dzisiaj służy pacjentom i chce to robić coraz lepiej. Dzisiaj martwią się o pracę.

Rada Miejska Skwierzyny działając w imieniu samorządu, który jest udziałowcem Szpitala w Skwierzynie  wyraża stanowczy protest w stosunku do takiego działania i domaga się od Zarządu i Właściciela Szpitala w Międzyrzeczu – Starosty Powiatu Międzyrzeckiego podjęcia odpowiednich działań w celu zaniechania rozwiązania w/w umowy i zaprzestania tym samym działań na szkodę naszej Spółki – Szpitala w Skwierzynie.

                                                                     Zofia Zawłocka

                                                                     Przewodnicząca

                                                         Rady Miejskiej Skwierzyny

              Informacja z ostatniej chwili:

Z inicjatywy Rady Miejskiej w Skwierzynie, w dniu jutrzejszym tj. 23 października o godz. 14.30 z rynku miejskiego, wyjedzie do Międzyrzecza, autobus "poparcia" dla inicjatywy ratowania skwierzyńskiego szpitala. Chętni do wyjazdu, mieszkańcy Skwierzyny, wezmą udział w Nadzwyczajnej Sesji Rady Powiatu Międzyrzeckiego w przemiotowej sprawie.

 PILNE!

Nastąpiła zmiana godziny wyjazdu autobusu i miejsce wyjazdu. Wyjazd o godz. 14.00 z parkingu na stacji paliw Orlen (przy rondzie).

 

 

Premiera GARDENA smart system w Polsce – kontroluj swój ogród za pomocą telefonu

Zdalne koszenie trawnika i nawadnianie ogrodu za pomocą aplikacji – teraz to możliwe. GARDENA smart system daje możliwość kontrolowania swojego ogrodu za pomocą telefonu lub przeglądarki internetowej. Dane na temat wilgotności gleby, temperatury w ogrodzie czy aktualnego nasłonecznienia pomogą jeszcze lepiej zarządzać systemem nawadniania, czy automatycznym koszeniem trawnika. Od teraz każdy amator ogrodu będzie miał dostęp do ogrodu z dowolnego miejsca na ziemi, a używanie systemu pozwoli na dodatkowe oszczędności.