Korzystamy z cookies. Bez zmiany ustawień zgadzasz się na użycie plików cookie.

Repertuar Helios

Teatr im. J. Osterwy

RATUJMY SZPITAL W SKWIERZYNIE!

Zarząd Szpitala im. R. Śmigielskiego w Skwierzynie jest głęboko zaniepokojony decyzją Szpitala w Międzyrzeczu o zamiarze wypowiedzenia kontraktu na realizację świadczeń w ramach Państwowego Ratownictwa Medycznego wykonywanych obecnie przez szpital w Skwierzynie. Rozwiązanie umowy zagraża bezpieczeństwu zdrowotnemu mieszkańców miasta i gminy Skwierzyna. 

Dotychczasowa współpraca, która zabezpiecza mieszkańców Skwierzyny nie uzasadnia tego rodzaju działań ze strony Szpitala w Międzyrzeczu tym bardziej, że w ostatnim okresie Szpital im. R. Śmigielskiego unowocześnił flotę karetek doskonale zwiększając komfort i bezpieczeństwo pacjentów.

Rozwiązanie umowy może doprowadzić do pogorszenia dostępu do świadczeń medycznych dla mieszkańców miasta i gminy Skwierzyna. Ponadto, w związku z wyznaczeniem przez Ministra Obrony Narodowej Skwierzyny, jako lokalizacji dla przyszłej bazy NATO, obniży to możliwości zabezpieczenia medycznego dla stacjonujących tu wojsk.

W czwartek, w siedzibie Szpitala  im. R. Śmigielskiego w Skwierzynie, zaplanowano konferencję prasową w sprawie ratowania szpitala.

 

 

Premiera GARDENA smart system w Polsce – kontroluj swój ogród za pomocą telefonu

Zdalne koszenie trawnika i nawadnianie ogrodu za pomocą aplikacji – teraz to możliwe. GARDENA smart system daje możliwość kontrolowania swojego ogrodu za pomocą telefonu lub przeglądarki internetowej. Dane na temat wilgotności gleby, temperatury w ogrodzie czy aktualnego nasłonecznienia pomogą jeszcze lepiej zarządzać systemem nawadniania, czy automatycznym koszeniem trawnika. Od teraz każdy amator ogrodu będzie miał dostęp do ogrodu z dowolnego miejsca na ziemi, a używanie systemu pozwoli na dodatkowe oszczędności.