Korzystamy z cookies. Bez zmiany ustawień zgadzasz się na użycie plików cookie.

Repertuar Helios

Teatr im. J. Osterwy

   crafterambulans         Grupa Nowy Szpital zakupiła 10 nowych karetek. Pięć z nich będzie obsługiwało rejony operacyjne ratownictwa medycznego w województwie lubuskim. Po jednej karetce zakupiły szpitale w Skwierzynie, Świebodzinie i Kostrzynie nad Odrą a dwie szpital we Wschowie. 

Wszystkie karetki to VW Craftery o pojemności 1968 i mocy 164 KM. Łączna wartość 11 zakupionych ambulansów to ponad 2 mln 600 tys. zł.  Szpitale sfinansowały zakupy z własnych środków. Ambulanse są wyposażone zgodnie z wszystkimi normami i wymogami przewidzianymi dla karetek systemu ratownictwa medycznego. W samochodach zamontowane zostały wysokiej klasy nosze, które ułatwiają transport poszkodowanych, krzesełka kardiologiczne, podbieraki, deski ortopedyczne. Nowe pojazdy zastąpią najbardziej wysłużone pojazdy. Część z obecnie używanych samochodów zostanie przeniesiona do transportu medycznego a niektóre będą stanowiły rezerwę na wypadek awarii. 

W sumie Grupa Nowy Szpital dysponuje ponad 30 ambulansami. Karetki obsługują 20 rejonów operacyjnych w ramach państwowego systemu ratownictwa medycznego w województwie lubuskim, kujawsko-pomorskim i małopolskim. W województwie lubuskim są to rejony operacyjne we: Wschowie, Górze, Sławie, Świebodzinie, Zbąszynku, Kostrzynie, Witnicy, Skwierzynie. 

Aby dodać komentarz nie musisz się logować.
Redakcja portalu skwierzyna.eu nie odpowiada za treść komentarzy, publikujesz na własną opowiedzialność!

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

 

Premiera GARDENA smart system w Polsce – kontroluj swój ogród za pomocą telefonu

Zdalne koszenie trawnika i nawadnianie ogrodu za pomocą aplikacji – teraz to możliwe. GARDENA smart system daje możliwość kontrolowania swojego ogrodu za pomocą telefonu lub przeglądarki internetowej. Dane na temat wilgotności gleby, temperatury w ogrodzie czy aktualnego nasłonecznienia pomogą jeszcze lepiej zarządzać systemem nawadniania, czy automatycznym koszeniem trawnika. Od teraz każdy amator ogrodu będzie miał dostęp do ogrodu z dowolnego miejsca na ziemi, a używanie systemu pozwoli na dodatkowe oszczędności.