Korzystamy z cookies. Bez zmiany ustawień zgadzasz się na użycie plików cookie.

Repertuar Helios

Teatr im. J. Osterwy

KRONIKA  POLICYJNA

Policja ostrzega przed oszustami w związku z koronawirusem

Policjanci przestrzegają przed nieuczciwymi zachowaniami osób, które wykorzystując epidemię koronawirusa oferują do sprzedaży środki mające rzekomo cudowne właściwości i zwalczające wirusa. Oferują je w Internecie lub podszywają się pod instytucje i organizacje mające na celu zwalczanie i zapobieganie szerzeniu się wirusa czy też zajmujące się jego leczeniem. Nie dajmy się oszukać i o każdym taki przypadku informujmy Policję.

W Polsce odnotowano pierwsze zachorowania na koronawirusa, a policjanci w ostatnim czasie otrzymali sygnały o przypadkach oszustw z tym związanych. W sieci pojawiły się oferty sprzedaży środków m.in. amuletów czy cudownych herbatek, które mają rzekomo uchronić przed zachorowaniem na koronawirusa czy też w przypadku zarażenia spowodować cudowne ozdrowienie. Problem dotyczy nie tylko nieuczciwych sprzedawców ale i podszywania się pod Służby Sanitarne i Ministerstwo Zdrowia oraz inne instytucje i organizacje, które walczą z rozprzestrzenianiem się i szerzeniem koronawirusa. Odnotowano przypadki nieuczciwych ofert i rozpowszechniania nie tylko w Internecie nieprawdziwych informacji dotyczących właśnie ewentualnych metod leczenia tego wirusa.

Policjanci przestrzegają przed tego typu oszustami. Nie dajmy się zwieść, nie kupujmy cudownych środków mających nas rzekomo uchronić przed zachorowaniem na koronawirusa czy nagle uzdrowić. Nie wpuszczajmy też takich osób do swoich domów i o każdym tego typu przypadku informujmy Policję.

AKTUALNYCH INFORMACJI NA TEMAT KORONAWIRUSA NALEŻY SZUKAĆ TYLKO NA SPRAWDZONYCH, OFICJALNYCH STRONACH:

MINISTERSTWA ZDROWIA ►

GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO ►

PAŃSTWOWEGO INSTYTUTU ZDROWIA PUBLICZNEGO PZH ►

ŚWIATOWEJ ORGANIZACJI ZDROWIA ►

NARODOWEGO FUNDUSZU ZDROWIA ►

Jednocześnie resort zdrowia wdraża ścisły nadzór nad osobami objętymi kwarantanną domową. Policjanci będą przynajmniej raz na dobę sprawdzać, czy osoby te znajdują się w miejscu kwarantanny oraz czy nie potrzebują pomocy. Zebrane informacje będą przekazywane do służb sanitarnych i wojewodów. Sprawdzenie ma się odbywać głównie telefonicznie. Kontakt z policjantami ma zapewnić bezpieczeństwo zarówno funkcjonariuszom jak i osobom objętym kwarantanną. Czynności wykonywać będą tylko i wyłącznie funkcjonariusze umundurowani.

Infolinia NFZ dotycząca koronowirusa: 800-190-590.

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną 

związaną z potencjalnym niebezpieczeństwem

zakażenia koronawirusem informujemy,

iż wszelkie informacje dostępne są na stronie GIS

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

Przewozili narkotyki – policjanci zatrzymali ich na granicy

Międzyrzeccy kryminalni zatrzymali dwie osoby, które wwiozły na teren kraju środki odurzające. Przedstawiono im zarzut przewozu wewnątrzwspólnotowego oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Międzyrzecza  po raz kolejny potwierdzili swoją skuteczność w walce z przestępczością narkotykową. Potwierdzeniem była realizacja, którą przeprowadzili kryminalni we wtorek (4 lutego) w Świecku. W wyniku działań operacyjnych uzyskali informację o przewozie znacznej ilość środków odurzających. Konieczne było ustalenie szczegółowych informacji dotyczących drogi przejazdu oraz pojazdu, jakim będą przewożone narkotyki. Kryminalni zauważyli wytypowany pojazd na granicy polsko – niemieckiej w Świecku, który został zatrzymany do kontroli drogowej. Podczas przeszukania pojazdu oraz osób w nim się znajdujących, policjanci zabezpieczyli ponad 200 gramów marihuany oraz tabletki ekstazy. Policjanci ustalili, że narkotyki pochodziły z Holandii. W efekcie swoich działań, zatrzymano dwie osoby: 51-letniego mężczyznę oraz 20-letnią kobietę, którzy okazali się mieszkańcami Międzyrzecza.

Z zatrzymanymi przeprowadzono czynności procesowe. Oboje usłyszeli zarzut wewnątrzwspólnotowego przewozu środków odurzających oraz ich posiadania. Za przewożenie oraz posiadanie znacznej ilości narkotyków, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzień otwarty w międzyrzeckiej jednostce

Dzieci z klas trzecich Zespołu Edukacyjnego w Trzcielu odwiedziły międzyrzeckich stróżów prawa. Oglądały sprzęt policyjny, stanowisko dowodzenia oraz pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

We wtorek 18 lutego Komendę Powiatową Policji w Międzyrzecz odwiedziły dzieci klas trzecich z Zespołu Edukacyjnego w Trzcielu. Z zainteresowaniem przysłuchiwały się, kiedy dyżurny jednostki opowiadał o swojej pracy, pokazywał jak działa monitoring miejski i mówił o innych urządzeniach, które znajdują się na dyżurce. Uczniowie dowiedziały się w jakich strukturach pracują policjanci oraz czym zajmują się i na czym polega ich praca w poszczególnych wydziałach. Oglądały nowoczesną jednostkę z ogromnym zainteresowaniem i zadawały bardzo dużo pytań.

Miały okazję również obejrzeć wyposażenie walizki technika kryminalistyki. Z ciekawością przyglądały się, w jaki sposób zabezpiecza się ślady linii papilarnych. Każde z dzieci na pamiątkę otrzymało kartki z najważniejszymi telefonami alarmowymi, na których mogły odcisnąć swoje ślady

Kolejni słuchacze szkoły Policji odbyli już praktyki

Słuchacze Szkoły Policji w Pile przeprowadzili pierwsze interwencje na terenie powiatu międzyrzeckiego. I Zastępca Komendanta Powiatowego pożegnał się z młodymi policjantami i podziękował im za zaangażowanie i trud włożony w poprawę bezpieczeństwa na naszym terenie.

Od kilku lat młodzi kadeci ze szkół Policji zdobywają wiedzę i umiejętności na terenie powiatu międzyrzeckiego. Takie pierwsze służby pod okiem starszych kolegów z jednostek Policji konieczne są do ukończenia kursu podstawowego, który przygotowuje młodych policjantów do służby w jednostkach macierzystych. Dzięki ich obecności, na ulicach miast i wsi  powiatu międzyrzeckiego było więcej policjantów a tym samym było znacznie bezpieczniej. Przyjęcie słuchaczy było możliwe dzięki podpisanemu porozumieniu z Gminą Pszczew oraz Przytoczna.

Po zakończeniu praktyk, tuż przed wyjazdem z Pszczewa i powrotem słuchaczy do szkoły, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Międzyrzeczu nadkom. Sławomir Gorący podziękował młodym policjantom za duże zaangażowanie i pracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu międzyrzeckiego. Życzył im pozytywnego wyniku na egzaminie kończącym kurs podstawowy oraz spokojnej służby w jednostkach macierzystych. 

ZOSTAŃ POLICJANTEM

Policja, jako ogólnopolski pracodawca, oferuje:

 • ciekawą, satysfakcjonującą służbę;
 • stabilne, stałe zatrudnienie;
 • wysoki poziom nauczania i zaplecza dydaktycznego w szkołach policyjnych;
 • wynagrodzenie po szkoleniu podstawowym zawodowym ok. 3200 zł netto ;
 • nagrody roczne, motywacyjne, jubileuszowe;
 • prawa emerytalne po 25 latach służby;

 możliwość doskonalenia zawodowego;

 • możliwość rozwoju zawodowego dla osób z wyższym wykształceniem, w tym uzyskanie stopnia oficerskiego;
 • prestiż zatrudnienia;
 • służbę w organizacji zaufania społecznego;
 • szeroki katalog specjalizacji;
 • wyjątkową rolę społeczną – bycie policjantem to nie tylko zawód, jest to służba społeczeństwu;
 • przynależność do grupy zawodowej – poczucie tożsamości i wsparcie społeczne, organizacyjne.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej:

http://lubuska.policja.gov.pl/go/prac/dlaczego-warto-zostac-p/21802,Dlaczego-warto-zostac-policjantem.html

Justyna Łętowska

Aby dodać komentarz nie musisz się logować.
Redakcja portalu skwierzyna.eu nie odpowiada za treść komentarzy, publikujesz na własną opowiedzialność!

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment